Skocz do zawartości

znowu przednie zawieszenie XJ900 '92


KiceR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem:

Po wymianie oleju (motul 15W) uszczelniaczy i gornych panewek zawieszenie zaczelo sie dziwnie zachowywac; stalo sie twardsze a jednoczesnie zaczelo slabiej tlumic "w gore". Co moze byc tego powodem? Za gesty czy za rzadki olej? Ilosc jest zgodna z manualem - 276ml.

Kolega ma identyczny motocykl, taki sam olej i jego zawieszenie chodzi normalnie, tzn. jest bardziej miekkie ale tez lepiej tlumi. Jedyna roznica jest to, ze w jego zawieszeniu mechanik zalozyl sprezyny odwrotnie niz kaze manual "bo tak jest lepiej".

Napiszcie co sprawdzic, jaki olej zalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że w czasie montażu zostalo kilka części lub co gorsze montaż odbywal się w pośpiechu i niezgodnie z manualem czyli niektóre części są nie tam gdzie powinny być.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz odbywal sie jak najbardziej zgodnie z manualem, poza tym chyba nie ma mozliwosci pozamieniac jakichkolwiek czesci w tym typie zawieszenia bo sie go wtedy nie da zlozyc, zgubic cokolwiek tez jest ciezko bo ile tych czesci tam jest -10? Jedyne co mozna zamienic to polozenie sprezyny, ktora jest progresywna ale w moim przypadku jest tak jak mowi manual.

zeby nie bylo nieporozumien, moje zawieszenie pracuje twardo w dol (nie twardo jak kamien) i to mi nawet odpowiada z racji tego, ze jestem dosc ciezki i dopiero ostre hamowanie i balast w postaci pasazera powoduja ze czasem dobije; jedyne co mi nie pasuje to slabe ltlumienie w porownaniu z motocyklem kolegi - i nie jest tez tak, ze po "nurkowaniu" moto odbija w gore jak z procy, jest tlumione ale nie tak jakbym chcial.

Chcialbym aby zawieszenie pozostalo tak twarde jak jest teraz, ewentualnie ciut mieksze oraz zeby wolniej wracalo w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...