Skocz do zawartości

Jak najpuźniej można opłacić urząd skarbowy i zarejestrować?


Skorupa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o urząd to nie ma chyba terminu. Ja sprowadziłem 2 listopadzie 2004 a deklaracje zaniosłem w srode. Nie było problemu. A co do rejestracji to w poniedziałek ci mogę odpowiedzieć bo będę rejestrować

Szacunek

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w urzędzie skarbowym to (wg mojej ciotki - księgowej) do 15 dnia następnego miesiąca po zakupie (kupiłeś 2 sierpnia to do 15 września musisz się zgłosić) - teoretycznie - jak pisze TomekB zrobił to po pół roku i nikt mu głowy nie urwał z tego powodu (przynajmniej na razie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może ktoś napisać dokładnie co trzeba w Urzędzie Skarbowym załatwić i jak potem rejestrować? Moto jest sprowadzone z Belgii, kupuje od Polaka, ale nie było rejestrowane, mam badania tech. dokumenty przetłumaczone i umowy i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A więc tak najpierw musisz wziąć VAT-25 i go wypełnić potem dac dla pani w okienku i ona skieruje Cię do zebys zapłacił 150zł i jak zapłacisz dostaniesz znaczek który nakleisz na ten VAT-25 i dac spowrotem dla pani w okienku (i umnie musiałem czekac 2 tygodnie i po 2tygodniach zgłosiłem sie i dostałem wypełniony poprawnie dok VAT25) i potem z tym do urzędu rejestrowac. do skarbowego jest potrzebne badanie tłumaczenie i reszta

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile jeszcze dobrze pamiętam wypełnia się dwa druczki - VAT-23 i VAT-24; potem jedzie się do urzędu miasta i tam opłaca 150 pln (ten urząd to przynajmniej u mie - ale pewnie we wszystkich skarbówkach jest tak samo); wracasz do skarbowego i składasz te druczki z kwitem opłaty.

od ręki to raczej nie wszędzie się załatwia - ja czekałem 4 dni (a mój urząd nie jest jakiś specjalnie zapracowany, ogólnie szybki i przyjazny dla klientów), może inne robią to w tydzień albo i dwa.

rada praktyczna - jak już stawisz się po odbiór vat-25 to sprawdź dokładnie wszystkie pozycje. u mnie np. na protokole badan technicznych było półlinijkowe przesunięcie do góry i pani mi wpisała nr silnika zamiast nr podwozia. skutek taki, że potem miałem jazdę w urzędzie miasta przy rejestracji - musiałem się bujać z powrotem do skarbówki i wyjaśniać. jeśli dodam, że rejestrowałem moto w białymstoku (zameldowanie) a rozliczam się w pruszczu gdańskim (bo tak mi się kiedyś zachciało) to wyobraź sobie moje wkurwienie... dobrze że babka mi wydała tablice z zaznaczeniem, że ten vat25 właściwy doniosę przy odbiorze stałego dowodu, inaczej bym rozniósł chyba najpierw ją, potem to jej okienko a na końcu skarbówkę.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo niedawno sprowadzałam moto z Niemiec.

I na 100% wypełnia się wpierw vat 24 w urzędzie skarbowym (jest to druk o zwolnieniu z opłaty podatku za sprowadzenie pojazdu z krajów UE), koszty tak jak koledzy mówili 150zł plus znaczki skarbowe za każdy dołączony dokument po 50gr. Do wypełnionego druku vat24 musisz dołączyć - KSERO!!! - nie pozbywaj się oryginałów- dokumentów: Karta pojazdu albo w oryginalnym języku- zależy od miasta, bo w wawie trzeba takkże przetłumaczyć, tłumaczenie o wyrejestrowaniu pojazdu, przegląd techniczny zrobiony tu w Polsce, umowę kupna-sprzedaży- jeżeli w jednym języku to plus tłumaczenie.

Oryginały dokumentów miej albo ze sobą w momecie składania vat24 lub w momencie odbioru vat 25.

Ustawowo czekasz 7 dni na odebranie druku Vat-25, zazwyczaj trwa to krócej. Z vat25 możesz już iść zarejestrować moto. Wcześniej OC :D Ale ja do tego etapu nie doszłam, bo wykupiłam OC i śmigam na niemieckich blachach.

Pozdrawiam

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niemieckich blach to nasze prawko ma wiele luk, które można wykorzystać i dopóki mam ważny niemiecki przegląd i wykupione OC w Polsce to mogę przedłużyć etap rejestracji (muszę uzbierać troszeczkę finansów na to, bo nie małą kaskę sobie życzą ;) ) Policja się nie czepia, bo niby wszystko w porządku, he he. Założę się, że wielu tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Zwolnienie z VAT-u moze opłacić TYLKO osoba która sprowadza motocykl, czyli widnieje na umowie!!! Ja kupiłem motocykl od drugiej osoby w Polsce i nie było takiej możliwośći żebym osobiście zapłacił VAT24!!! Musiałem odesłać Wszystkie dokumenty do osoby która sprowadziła motocykl, a której na oczy nigdy nie widziałem!!! 2 tygodnie stresu, ale gość okazał się uczciwym i miłym człowiekiem, załatwił wszystko bez problemu, ale ryzykowałem duzo... Teraz równiez jeżdżę na francuskim numerze, mam ważny przegląd w Polsce, i ubezpieczenie OC na numery motocykla. Policja nie widzi problemu przy kontroli. 500 zeta za karte pojazdu troche boli...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...