Skocz do zawartości

[HONDA NSR 125 98'] Problem z elektryką


elgrey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Hondę NSR 125 1998r. Mam, jednak, problemy z elektryką. Mianowicie: w przednim reflektorze działają światła postojowe, długie, natomiast jeśli chodzi o światła mijania, to lewa część reflektora (jedno "kocie oko":)) świeci OK, a prawa świeci jako postojowe - jedno świeci mocno, drugie słabo. Myślę, że chodzi tu o elektrykę, bo po zmianie żarówki problem ten sam :?

To jest pierwszy problem - drugi to kierunkowskazy: zamiast mrygać, świecą światłem ciągłym :? Dodatkowo prawy kierunek tylny grzeje się mocno - tak, że aż stopiła się lekko szybka. Chodzi mi po głowie przekaźnik - gdzie on się znajduje? Ale z drugiej str może to być coś zupełni innego - zauważyłem, że coś już było robione przy sprzęcie, jeśli chodzi o elektrykę (kable poizolowane). I może ktoś coś spier... :?

 

Ktoś miał taki problem?

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz namieszane z elektryką, skombinuj oryginalny schemat i sprawdź czy wszystko jest ok.

Co do kierunków, mogę ci powiedzieć tylko moje doświadczenia z DT - najprawdopodobniej masz spalony przerywacz lub odłączony któryś z kabli do przerywacza (tego nie jestem na 100% pewien ale chyba masa)

Tak więc sprawdź czy wszystkie kable siedzą na miejscu, jeśli tak to masz zepsuty przerywacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, kable poizolowane czarną taśmą ;)

 

Jeśli chodzi o kierunki, doszedłem już do tego, że po odłoczeniu jakiegoś "Flash'era" znajdującego się w tynej części motorq (niedaleko kierunków), kierunki przestały w ogole działać. więc pewnie to jest to... czyli ten przerywacz/przekaźnik. Ale gdzie takie coś kupić?

 

[ Dopisane: 16-08-2005, 14:02 ]

Kil|vov, a czy u Ciebie w nsrce po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala się kontrolka "Side Stand"? Bo u mnie nie - tylko neutral (jeżeli wrzucony bieg jałowy) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...