Skocz do zawartości

Junak M10 - Problem z 1ką


Wilq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam w moim Janku następujący problem: Podczas jazdy czasami, gdy wrzucę jedynkę nie mogę już wrzucić ani dwójki ani luzu... próbowałem już regulować sprzęgło i ustawiać zmieniacz biegów, ale najwidoczniej nie daj to większych rezultatów... bo problem, co jakiś czas się powtarza... wtedy muszę zdjąć pokrywę zmieniacza (mam ją „ciętą”), docisnąć pręt popychacza i wtedy spokojnie zmienić bieg na luz... Dodam tylko, że sytuacja dzisiaj powtórzyła się nie pierwszy raz i coraz bardziej boję się, że coś sp^rze jeżdżąc tak dalej bez dobrej naprawy tego buga...

 

Liczę na pomoc kogoś, kto lepiej ode mnie zna się na mechanice Janka... bo to ogólnie moje pierwsze moto i dopiero się uczę. Dzięki z góry za pomoc.

 

Pozdro

Wilq

 

P.S.

Ewentualnie jeśli można odeślijcie mnie do tematu gdzie problem był już omawiany, bo nie wiem poprostu pod jakimi hasłami szukać :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie... problem polega na tym, że wrzucam 1ke... i dalej lipa nic więcej nie da się zrobić... po jakimś czasie po prostu go gaszę, bo nie ma, co paliwa marnować, wciskam sprzęgło i dopycham go do domu... bo najgorsze jest to, że później po zdjęciu pokrywy dociskam sprzęgło na maksa i normalnie zmieniam bieg na luz, ustawiam zmieniacz(po sporej ilości takich awarii mam już w tym wprawę) i wszystko działa super... do czasu...

 

P.S.

Sorki, że nie pisałem od razu, ale nie miałem dostępu do netu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sprzeglo nie ma nic do tego bo i bez niego biegi da sie wlaczyc,a na wylaczonym silniku to idzie zmieniac biegi normalnie? od 1 w gore i spowrotem? wiec albo jest skrzynia zle zlozona,albo co bardziej prawdopodobne odksztalcona sprezynka od automatu(ta mala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie jak masz zlozona skrzynie biegow, jestes pewien ze dobrze ja zlozyles i wydystansowales?? Po drugie czy odpowiednio ustawiasz na znaki walek z automatem zmiany biegow? Po trzecie czy masz odpowiednio ustawione srobki ograniczajace wychylenie sie zebatki automatu zmiany biegow. Po czwarte w jakim stanie sa sprezyny? Rozumiem ze nie masz problemu ze sperzeglem....

Po mojemu jezeli jestes w stanie zmieniac biegi pozniej. Troche takie moze i glupie pytanie ale czy nie masz wyrobionych nadto tulejek i nie przeskakuje ci automat na zebach??

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad stanem sprężynek w zmieniaczu(bo sam zmieniacz raczej mam złożony dobrze... śruby poustawiane itp)... możliwym problemem jest też podobno sprężyna w sprzęgle, przynajmniej tak mi powiedział poprzedni właściciel. Co do złożenia samej skrzyni nie wypowiadam się bo ja jej nie składałem...

 

Może coś da jak spróbuję jaśniej opisać problem... bez gadania co ja z nim robię :-D :

 

Śmigam na Janku, wszystko pięknie sobie działa :twisted: i powiedzmy że potrzebuje z jakiś powodów zredukować do 1ki, potem ruszam z np. skrzyżowania i nie mogę już wrzucić 2jki(ani żadnego innego biegu). Na postoju przy zgaszonym silniku jest to samo(czyli jakby zablokowana na 1ce skrzynia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...