Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie male pytanko, sorry jesli juz bylo ale jakos nie moglem nic znalezc :oops: Wiec rozchodzi sie o to, ze mam zamiar nabyc motocykl w germani od faceta w komisie. Problem jedynie w tym ze chcialbym nim wrocic testujac go w miedzyczasie na ichnijszych autostradach 8) Moje pytanie jest takie czy potrzebuje ubezpieczenie motocykla i skad je wziac, rowniez w jaki sposob, bo facet mi pisze, ze sprzedaje bez ubezpieczenia :? Kolejna sprawa to co jest wymagane abym mogl bez problemow podrozowac u nich i u nas a takze jakie kwity sa niezbedne do przekroczenia granicy juz nabytym motocyklem. Zwracam sie do was gdyz nigdy nic od nich nie sciagalem i moja wiedza jest zblizona do 0 :roll: w tym temacie. Poza tym facet odpisal mi w sposob nastepujacy:

"..sorry but when i sell the bike, i will only sell it without insurance, so when you will drive it back to Polland, you will take your own insurance or get it by trailer.I`ve got all german papers. You `ve got to know what you need for crossing border...."

I gadaj to z takim typem....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet sptrzedaje Ci sprzeta bez ubezpieczeniai bez tablic,a czemu?? bo sprzet jest wyrejestrowany (bez tablic).....jedyna mozliwosc to zakup tablic plus ubezpieczenie w niemczech cos okolo150 eur lub laweta chyba ze mieszkach blisko i mozesz zabulic za sptrzeta dostac wszystkie papiery wrocic do kraju zarejestrowac i curyk po sprzeta ale juz z polska tablica.....

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=14920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak ma ubezpiecznenie to żaden Helmut nie da Ci/Polakowi swojego ubezpieczenia :!: - jedyne opcje to jak napisał już ktoś wyżej laweta (najtańsze rozwiązanie) albo ubezpieczenie + czerwone blachy wywozowe a sprzęta w obu przypadkach trzeba i tak u nich "wymeldować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...