Skocz do zawartości

Ciśnienie w magistrali olejowej.....


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kojotkurier

odnosnie samych czujnikow to niejes to dzielem przypadku zamontowanie czujnika i jego dobor w vw (przepraszam ze przykladem jest katamaran )jest okolo czterech kolorow czujnika olejy co odpowiada czterem nastawom sprezyny w tyze zaworze iwec nic dziwnego ze co niekture czujniki na poczatku nie dzialaja a potem ciekna najlepszym wyjsciem (choc moze nie do konca )bylby manometr widzialem takie w akcesoriach luisa i do tego sam zegar jest zalany w glikolu zeby wskazowka nie drgala podczas pracy silnika lecz tak naprawde nadaje sie to bardziej do HD lub podobnych (z pelnym szacunkiem)proponuje moze dobrac jakis czujnik z motocyklowych co do pomp to juz wszystko bylo powiedziane cisnienie rosnie proporcjonalnie do obrotow a kiedy jest zbyt wysokie zawor zwrony puszcza odpowiednia ilosc i cisnienie spada do odpowiedniego a co do samych bypasow to sa one zamontowane w filtrach olejowych i potrzebne sa po to aby przy porannym rozrochu cisnienie nie porwalo bibuly w filtrze i takie filtry maja zaleznie nawet do trzech zaworow w filtrze pozdrawiam kojot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Też zastanawiałem sie nad możliwościa zamontowania kontrolki ciśnienia oleju w XTZ 750.

 

W tym silniku pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą poluzowania śrubki, ale to można wykonać tylko na postoju.

 

Właśnie jestem na etapie doboru czujnika i mam pytanko do wszystkich obeznanych z tym tematem:

 

-Yamaha XTZ 750, jaki czujnik zastosować do tego silnika.

 

-Czy zamontowanie czujnika przez jakąś redukcje gwintu nie spowoduje jakiś fałszywych wskazań kontrolki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  

 

Też zastanawiałem sie nad możliwościa zamontowania kontrolki ciśnienia oleju w XTZ 750.  

 

W tym silniku pomiar ciśnienia odbywa się za pomocą poluzowania śrubki, ale to można wykonać tylko na postoju.  

 

Właśnie jestem na etapie doboru czujnika i mam pytanko do wszystkich obeznanych z tym tematem:  

 

-Yamaha XTZ 750, jaki czujnik zastosować do tego silnika.  

 

-Czy zamontowanie czujnika przez jakąś redukcje gwintu nie spowoduje jakiś fałszywych wskazań kontrolki  

 

Pozdrawiam

Olej jest cieczą więc można przyjąć ze jest nieściśliwy, więc wszędzie w przewodzie pomiarowym bedziesz miał takie samo ciśnienie.

A co do czujnika to najlepszy by był jakiś mechaniczny kapilarny , bo najmniej awaryjny w skali od 0 do 5 atm. Za elektronikami nie przepadam bo z wyświetlaczem kosztuje krocie a bez wyświetlacza to masz tylko wskazanie ze jest OK (lampka), a w zasadzie nie wiesz jakie masz to ciśnienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...