Skocz do zawartości

Koniec silnika w Aprilii?? Pomocy!


Dollot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aprilke pegaso, cylinder 80ccm poliniego, gaznik 19, sportowy filtr, maszynka chodziła super( sam robiłem remont silnika) ale po 5tyś km przejechanych, teraz w ogóle nie wkręca sie powyżej 8tyś obrotów( nawet na luzie), i teraz mam pytanie czy to juz konuiec silniczka?? czy moze tylko układ zapłonowy albo gażnik?? albo jeszcze cos ? co robić?

 

PS: osiągi przed "awarią" Vmax 115 a teraz : 90.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tych 8tys obr motor jest slabszy niz byl? czy do tych 8tys moto ma podobna moc a potem drastycznie blokuje ? czy moto jakos dziwnie wykreca sie na obroty czy normalnie? jezeli filtr jest czysty, to ja bym w pierwszej kolejnosci wyczyscil gaznik(mimo wszystko) a potem wymienil(nie wyczyscil bo to jednak nie to samo) swiece na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tych 8tys obr motor jest slabszy niz byl? czy do tych 8tys moto ma podobna moc a potem drastycznie blokuje ? czy moto jakos dziwnie wykreca sie na obroty czy normalnie? jezeli filtr jest czysty, to ja bym w pierwszej kolejnosci wyczyscil gaznik(mimo wszystko) a potem wymienil(nie wyczyscil bo to jednak nie to samo) swiece na nową

 

 

do 8tyś chodzi normalnie tak jak chodzil, potem juz sie nie wkreca w ogóle i tak jakby troche charczał dziwnie, a świece zmieniłem na nową ostatnio:] moze rzeczywiście przeczyszcze gażnik jutro i dam znać czy pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... 3 miechy temu to ja hondy swej nie kupilem a gaznik czyscilem juz z 5 razy.  

 

to moze kupisz sobie wreszcie filtr paliwa??

 

to się stało nagle czy na przełomie paru dni/miechów???

 

bo silnik raczej sie nie złózywa z dnia na dzień....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zacznij od przejżenia wszystkiego co można przejżeć w miare małym nakładem pracy - czyli rozmontuj gaźnik na cześci pierwsze i wyczyść, wymień świecę (nieważne że wymieniłeś niedawno - świeca czasem się psuje...) wyczuść filtry itp.

Jaki kolor ma świeca po dłuższej jeździe?

Czy niekupowałeś może benzyny na innej stacji?

Czy niezmieniłeś ostatnio oleju?

Co robiłeś w silniku na kilka dni przed awarią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...