Skocz do zawartości

wydech


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do osobników posiadających 4t , czy po zmianie wydechu na przelotowy dłubaliście coś w gażnikach.

W silnikach kilku gaźnikowych wiadomo trzeba zsynchronizowac i ustawić ciśnienie, a jak to jest przy jednym gaźniku lub dwóch (nie podciśnieniowych) takich jak np. w XL lub XT ?

 

To zalezy jaki jest fabryczny wydech. Jesli jest homologowany do jazdy po drodze (nocno stlumiony) to wymiana ukladu na przelotowy z reguly wiaze sie z wymiana dyszy w gazniku na dysze o wiekszym rozmiarze (w motocyklach o duzych pojemnosciach nawet o dwa rozmiary). W przeciwnym przypadku z powodu znacznego zmniejszenia przeciwcisnienia moze dojsc do uszkodzenia silnika (wypalenia zaworow, przegrzania itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki jest fabryczny wydech. Jesli jest homologowany do jazdy po drodze (nocno stlumiony) to wymiana ukladu na przelotowy z reguly wiaze sie z wymiana dyszy w gazniku na dysze o wiekszym rozmiarze (w motocyklach o duzych pojemnosciach nawet o dwa rozmiary). W przeciwnym przypadku z powodu znacznego zmniejszenia przeciwcisnienia moze dojsc do uszkodzenia silnika (wypalenia zaworow' date=' przegrzania itp).

[/quote']

 

 

Dzięki Jacęty za odpowiedz, w XL tak jak widziałeś mam wydech orginalny ale nie jest on bardzo stłumiony pewnie się już wypalił bo nawet całkiem ryczy, ale to nie to samo co przelotówka.

Brakuje mi tych strzałów przy zamykaniu manetki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz posluchac fajnych (troche niezdrowych dla silnika) strzalow to musimy sie umowic jakos na miescie. W Warriorze mam rury zupelnie puste ...

 

 

:mrgreen: spoko, tylko ja chcę mieć te strzały u siebie :P

Jacek a Ty po co przelotówe do kata założyłeś, nie dla tego pięknego dzwięku :mrgreen:

Na bajzlu Warszawskim będę szukał jakiejś tuby, może uda mi się coś zakupić.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...