Skocz do zawartości

Oszukany


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem motocykl, byl sprowadzony z Francji w 2000r, nie byl rejestrowany w kraju ale papiery mial (...)

 

Wczoraj bylem najszczesliwyszym czlowiekiem na swiecie, dzisiaj jestem najnieszczesliwszym czlowiekiem na swiecie... Jednak sprzedajacy okazal sie nieuczciwy i to o czym marzylem przez wiele lat, ciezko pracowalem, co przejezdzajac sprawialo ze serce mi drzalo (motor...), nogi uginaly sie okazalo sie ze nie ma papieru jednego...

Dzisiaj poszedlem do urzedu komunikacji zeby sie zapytac ktore dokumenty z francji nalezy przetlumaczyc i kobieta powiedziala mi ze wszystko to co mam ale mi brakuje jednego- stalego dowodu rejestracyjnego lub zaswiadczenia ze nie mozna dac dowodu... Mam czasowy dowod rejestracyjny i podobno dawniej (rok czy dwa lata temu) rejestrowali jak sie mialo ten papier a teraz nie chca... Druga sprawa jest to ze motor sprowadzony byl w 2000r a dzisiaj sie dowiedzialem ze i tak mu musze oplacic karte pojazdu (1200zl...). Kasa to nic, zaplacil bym ale nie wiem co z rejestracja... Mam straszliwy problem, importer ktory ten motor przywiozl mowi ze nie ma zadnych innych papierow i nic nie moze zaltwic wiecej do niego (to bylo 3 lata temu przywiezione) i mi mowi zebym napisal pismo do urzedu komunikacji ze motor ma wszystkie papiery, jest niekradziony i wtedy kiedy byl sprowadzony mial wymagane papiery a ze im sie prawo zmienilo to nie moze oznaczac ze go mi nie zarejetruja...(podobno prawo w stecz nie dziala) ja nie wiem co mam robic, przezywam cos strasznego, koles u ktorego kupilem motor zapewnial mnie ze nie ma problemow z rejestracja zadna i nie ma zadnych oplat a tu du*a z jednym i drugim. Karte to moze jeszcze rozumie bo to w styczniu tego roku weszla ustawa ze nawet jak sie sprowadzilo motor wczesniej placi sie wiec koles mogl nie wiedziec. Koles mowi ze byl z tymi papierami rok czy dwa temu i mowili ze starcza do rejestracji i tym motywuje sie. Mowi ze juz kase wydal ktora mu zaplacilem. Dalej nie wiem co robic, moze macie jakis pomysl? Moze wiecie co zrobic? RATUNKU!

i w dodatku sie dowiedzialem u importera jak z nim gadalem (importer 3 lata temu sprowadzil motor i sprzedal kolesiowi ktory go nie rejestrowal a ja od kolesia kupilem) ze motor byl we francji w jakis czesciach, potem skladany czy cos takiego ale wszystkie numery i wszystko sie zgadza...motor byl przywieziony nie jako czesci, czy zlom ale jako calosc- normalny dzialajacy motor.

 

Czy moze ktos wie jak mi pomoc? Czy ktos zna sie na tym ?

 

moze moje marzenie legly w gruzach ale Wy nie dajcie sie tak jak ja zrobic w ciula, uwazajcie zeby Was nie spotkalo takie nieszczescie jak mnie. Zycze Wam wszystkiego najlepszego i zebyscie nie przezywali nigdy tego co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie Twoje dokumenty i nie wygląda to dość dobrze. Pomijając dokumenty francuskie (nie znam ani tego języka, ani dokumentów potrzebnych z Francji), na SADzie masz kod towaru 87112093. oznacza to, że ten motocykl przyjechał jako część i prawdopodobnie urzędnicy tak to traktują.

 

Nie wiem po chooj były robione takie kombinacje bo cło wyszłoby tyle samo, ale musisz wiedzieć, że sprzedający doskonale o tym wiedział. Kod towaru dla motocykla w Twoim przypadku powinien być 87112000.

 

Jeśli znajdę czas to przejdę się w piątek z tymi papierami do swojej znajomej i wypytam. Jeśli nie, to będę mógł to zrobić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia bo wyjeżdżam.

Tymczasem przetłumacz sobie francuskie świstki i udaj się z nimi do jakiegoś adwokata.

 

Ps. nie załamuj się, coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy on przyjechal jako czesci, nie mam ich teraz przy sobie (dokumentow) ale wydawalo mi sie ze pisalo motocykl jako calosc tyle ze na fakturach koles przywozi czesci do innych samochdow (silnik do opla np.), a ten dokument z francji to czasowy dowod rejestracyjny a oni zeby zarejestrowac zadaja stalego dowodu rejestracyjnego lub czasowego dowodu rejestracyjngo + zasiadczenia o wyrejestrowaniu pojazdu (z francji wszystko musi byc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kod towaru dla motocykla w Twoim przypadku powinien być 87112000.

 

 

a nie 87115000 ? czy moze ta 4 od konca cyfra oznacza kraj? bo ja mam tak na sadzie, a moto z niemiec ?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
czwarta cyfra od końca oznacza kategorię pojemnościową

1- 50 ccm

2- 50-250 ccm

3- 250-500 ccm

4- 500-1000 ccm

5- pow 1000 ccm

 

8O 8O 8O 8O 8O czyzbym mial zle wypelnione sady? moj numer powinien byc 4 a nie 5 8O 8O 8O :? :? :? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...