Skocz do zawartości

Brak mandatów do 17 roku życia??


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli złapią kogoś jak jedzie motorowerem 100km/h to ten ktoś ma przej**ane.

Kumpla zatrzymała policja na Ogorku, a że nieopłaconu nie nic, to policjant mu mówi: "Sprawdz numery na wentulu", kumpel wykręca: "Ale tu niema żadnego numeru", "A sprawdz na drugim", kumpel wykręca: "tu też niema", "Trudno, możesz już sobie iść".

A policjanci niemogą sami wykręcić Ci wentuli bo było by to naruszenie jakiegoś prawa, ale za nic przecież niewykręcają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hehe dobra akcja z tymi wentylkami. a jak cie przylapią jak na np. simsonie bede jechał 100 /h chociarz to motorower. Co wtedy Ci grozi?? (oprócz wentylków) bo słyszałem różne wersje, że cie wysyłają na badania pojazdu itp. :?: :?: :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanie w związku z tym wszystkim. Mam 17 lat i ile mi mogą pieski wlepić mandatu jeśli by mnie złapali na 100% sprawnym motocyklu i przepisowej jeździe itp...

 

100% sprawnym motcuklu - zarejestrowany, oplacony, wiecej niz 125ccm?

 

zanalazlem takie cus:

 

art 94 par. 1

kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobe niemajaca:

1) uprawnien do kieowania pojazdami - 500 PLN

2) uprawnien wymaganych dla danego rodzaju 300PLN

 

art 95

kierowanie pojazdem przez osobe nieposiadajaca przyu sobie wymaganych dokumentow 50 PLN za brak kazdego z wymaganych dokumentow niewiecej niz 250PLN

 

inne przydatne

 

motocykl motorower - bez kasku - 100PLN

jechanie z na*ebanym kumplem - 150pln

PRZEKROCZENIE PREDKOSCI:

do 10 - do 50pln

11-20 - 50 - 100 pln

21-30 - 100- 200pln

31-40 - 200- 300pln

41-50 - 300- 400pln

50 i wiecej - 400 - 500PLN

zqakrywanie ejestracji 100pln

odchodzenie od zapalonego pojazdu - 50

pozostawienie pracujacego silnika na terenie zabudowanym podczas postoju - 100

 

niemoge znalezc odpowiadajacych im kar punktowych

 

kodeks drogowy04' wazny od 1 stycznia 05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodeks ktory ja mam ma 200str ... myslisz ze chce mi sie ti cale czytac :?: :buttrock: to znalazlem bo bylo w tabelce na koncu :mrgreen:

 

chociaz kumpla zlapali na jawie 350 (wziol od kumla po generalce malowaniu itd. i przejezdzajac przez skrzyzowanie zobaczyl policje chcial spieprzyc do lasu ale zawadzil o kozen i gleba dostal swistek od nich i go puscili, zapchal oddac moto kumplowi a czy mu cos przyszlo z sadu czy skas to niemam pojacia bo sie z nim niewidzialm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...