Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Urala


Gość Kask999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wie ktoś może jaką pojemność powinien mieć akumulator do rusa a dokładniej do Urala m-67 jest to 12V i na co trzeba zwracać uwagę przy doborze, miałem firmy "power moto" 10Ah i po niespełna dwóch sezonach padł doszczętnie, choć próbowałem ładować ale klapa-sprawdzałem w serwisie, nie wiem tylko właśnie czy od przeładowania czy niedoładowania czy może dlatego ze jeździ sobie na sztywnym tyle bo to drag i może sie coś tam powytrzęsało :] z góry dzięki, pisałem juz na forum chyba ogólnym pt. motocykle ale to wydaje mi sie bardziej na miejscu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, byl juz ten temat.

Ja w uralcu z maluchowska cewka,ktora duzo pradu ponoc zre, mam exide 9 Ah (moglem miec za 5 zl wiecej 12 Ah ale nie wiedzialem czy sie zmiesci :/ (dalo by rade).

Wczesniej mialem 4 Ah i musialem go w sezonie z 8 razy ladowac bo nawet 5 min na biegu jalowym nie wytrzymywal :/

Wazna jest tez odpowiednia konserwacja. Po zalaniu akumulatora nowego trzeba go jeszcze ladowac odpowiednim pradem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w uralcu z maluchowska cewka,ktora duzo pradu ponoc zre, mam exide 9 Ah (moglem miec za 5 zl wiecej 12 Ah ale nie wiedzialem czy sie zmiesci :/ (dalo by rade).

w m63 z maluchową prądnicą weszło mi 18Ah. zmierzyłem jakie max wymiary mogą być, poszedłem do sklepu i sie okazało ze 18Ah exide pasuje. jak na razie żadnych problemów. jeździ niecały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...