Skocz do zawartości

Coś na temat opon do GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem opony do GS 500 na tył (130/70 17) marki Bridgestone Exedra G550. Opona jest używana. Ma 4mm na środku bieżnika. Jest z 2001 roku. Czy jeśli chodzi o jej wiek,to nie jest za stara?

Może ktos jeździł na takim kapciu i ma jakieś doświadczenia? Jak się zachowuje na deszczu i jaka może być jej trwałość.

Za wszelkie opinie i sugestie z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem w zeszlym roku lezaka Metzelera z 99 roku i nic z nim nie bylo... jak nie jezdzisz sportowo to raczej nie odczujesz...

 

 

mam do sprzedania Bridgestone Battlax'a z 1999 jesli bys chcial... na dole jest link do fotek i opisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalnego Bridgestona z GS'a i po przejechaniu 3.5 tysiecy km z prawie nowej opony stala sie opona, ktora trzeba bedzie wymienic na nowy sezon! ;)

Na deszczu jezdzi sie nia dobrze!

Dobrze wymierzona, czyli zamykajac opone rownoczesnie sie juz trze podnozkami :buttrock:

Ale co jak co czasem lekko mi ucieka na zakretach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką właśnie oponę - teraz kupiłem niedawno. Jest chyba starsza niż ta Twoja. Wiem, że opona nie powinna mieć więcej niż 5 lat, bo traci swoje właściwości, ale dowiedziałem się o tym, dopiero jakiś tydzień po kupnie opony. Do szlifierki bym nie założył już takiego kapcia, który ma więcej niż te 2-3 lata, a najprawdopodobniej bedę kupować nowe. W deszcz jeździ się bardzo dobrze. Raz jechałem we dwie osoby jakieś 30 km w taki solidny deszcze i zakręty itp (było to na Mazurach Giżycko-Mikołajki) i jechało się bardzo dobrze.

Ale jest też wada, jeśli chodzi o początkujących kierowców - ta opona jest dość twarda (tak mi przynajmniej mówił pewien sprzedawca), więc może się troche uślizgiwać, chociaż ja tego nie zauważyłem.

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obecnie mam oponki Bridgestone Battlax BT 39 na obu kołach. Przednia ani śladu zużycia. Z tylnej mało co mi zostało. A była nówka. Zrobiłem na niej 7 tyś. Ani razu nie przypaliłem kapcia. Krótko żywotna jak na mój gust. Ale za to ma doskonałą przyczepność. To wielka zaleta.

Widać w Niemczech to nie problem zmieniać oponę co rok:).

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem nowej Heidenau za 260-280 zł. słyszałem jednak opinie, że nie trzyma za dobrze na deszczu.

I właśnie nie wiem czu kupic nową tegoroczną Heidenau, czy używkę (Bridgestone, Michelin, Dunlop), tudzież leżakowaną. Pieniądzę są podobne.

 

Pozdrawiam

Marcin z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130/70/17 rozni sie tym od 130/80/17 ze jest nizsza...

 

z tego co mi wiadomo (moge sie mylic) to pierwsza liczba to szerokosc w mm, druga to % szerokosci i stanowi wysokosc opony a 3cia ro rozmiar felgi w calach...

 

wiec po odpowiednich obliczeniach wychodzi ze 80ka jest o 13mm wyzsza od 70ki co wcale nie przeszkadza w GSie... ja mam Metzelera 130/80/17 i pasuje jak ulal... nie ma go w zaleceniach pod siedzeniem ale w zakrety wchodze jak zawsze i nie odczulem niczego niepokojacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi.

No tak oczywisice pierwsza liczba to szerokość. Mój błąd.

Jednak co do grubości oponki (a przede wszystkim szerokości, gdzie akurat w tym przypadku wszystko jest zgodne) to ja uważam że nie ma co poprawiać wyliczeń inzynierów i należy używac opony zalecane przez producenta. To tylko moje skromne zdanie w tej kwestii.:buttrock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dosc waskie opony, ale wystarczajace pewnie, czesto mozna probowac zalozyc szersza opone tak jak ja, zamiast zalecanej 160 wlozylem 170 tylko ciut wyzsza, efekt to wiekszy zakres przy zlozeniu, ale wezsze sa bardziej zwrotne,nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to producent czyli Suzuki przewiduje opony tylko jednego producenta i jest nim Bridgestone,to samo dotyczy rozmiaru opony i jej typu.Inne moga okazac sie problematyczne.Moje zdanie co do uzywanych :cry: ( moze jednak nowe ?) przemysl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...