Skocz do zawartości

Jazda Bez oleju 2t


Rekomendowane odpowiedzi

CZy jazda bez oleju np z 5 km moze uszkodzic cos w silniq ?? jestem Ciekaw czy np jak dozwonik przestanie dawac olej to temperatura bedzie wzrastac czy nie tylko moto sie zatrze?? i jak to jest z walem i pierscieniami, jak rozpoznac ze jakis pierscien jest np zapieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznac ze jakis pierscien jest np zapieczony

Zdiac cylinder i zobaczyc

 

jestem Ciekaw czy np jak dozwonik przestanie dawac olej

I dlatego jak jezdze w terenie to dozwonik mam odlaczony i mam mieszanke bo po co ryzykowac :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel jakieś 3 dni temu zapomniał dolać oleju :D miał jakiś litr benzyny z olejem w stosunku 1:30 i dolał do tego wachy 4 litry ;) zrobił na tym troche kilosów ale potem MZ zatrzymała mu sie w polu (tak jak napisał kolega wyżej zaczeła mu słabnąć aż zgasła) :) miał skubany szczęście bo tego samego dnia poszedłem... i Mz odpaliła za pierwszym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kumpel zrobil tak, mial w baku bezyne z olejem i olej w dozowniku, zatankowa(2l 98) i neie dolewal oleju do bezyny, znof zatankowal(2l) tez niee dolewal i motor mu zgasl ale zapalil, znof zgasl i zapalil :twisted: myslalem ze to zaplon ale jak sie pozniej okazalo to niee bylo oelju w dozowniku, co moglo sie stac z tlokiem i biercieniami, przejechal tak gdzies z 5 km. Dolal oleju i moto chodzi tak jak chodzilo(chyba) ale co moglo sie stac w srodq??. Mogly zapiec sie piercienie bez spadku mocy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kumpel zrobil tak' date=' mial w baku bezyne z olejem i olej w dozowniku, zatankowa(2l 98) i neie dolewal oleju do bezyny, znof zatankowal(2l) tez niee dolewal i motor mu zgasl ale zapalil, znof zgasl i zapalil :twisted: myslalem ze to zaplon ale jak sie pozniej okazalo to niee bylo oelju w dozowniku, co moglo sie stac z tlokiem i biercieniami, przejechal tak gdzies z 5 km. Dolal oleju i moto chodzi tak jak chodzilo(chyba) ale co moglo sie stac w srodq??. Mogly zapiec sie piercienie bez spadku mocy??[/quote']

 

Bardzo prawopodobne ze przytrał mu sie tlok w cylindrze. Lepiej niech rozbierze i zobaczy. Napisz jeszcze co za moto ? I czemu robi mieszanke w baku i ma dozownik ?? Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze co za moto ? I czemu robi mieszanke w baku i ma dozownik ?? Bez sensu.

Pewnie dlatego ze jest ostrozny i nie chce zatrzec silnika (no ta akcja pokazała ze sie zapomniał :evil: :) ) tez tak robie w dt dolewam troszke oleju zeby miała lepsze smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze jest ostrozny i nie chce zatrzec silnika (no ta akcja pokazała ze sie zapomniał ) tez tak robie w dt dolewam troszke oleju zeby miała lepsze smarowanie.

 

Ja też tak robie dla ostrożności :-) :evil:

 

A jak jest z temperaturą przy zacieraniu zwrasta czy czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...