Skocz do zawartości

punkt wyprzedzenia zapłonu suzuki gs400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jakie wyprzedzenie zapłonu powinien mieć gs 400 jeśli ktoś wie prosze o pomoc ?

 

[ Dopisane: 17-07-2005, 23:34 ]

dodam że mechanik stwirdził że jest przy przyspieszaczu zapłonu urwana jakaśblaszka i przyspieszył zapłon żeby moto sie lepiej zbierał, jeszcze tam nie zaglądałem to nie wiem jak jest faktycznie,ale o ile się oriętuje to wał obraca się w prawo to płytkę z przerywaczami powinno się obrucić w lewo żeby przyspieszyć zapłon ,a owa płytka jest przesunięta prawie na maksa w prawo wiec chyba opóżnił zapłon? więc może z tąd takie duże zużycie paliwa, skoro zapłon jest za póżny? sprostujcie jeśli się myle!dzięki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris a może napisz coś więcej o tej naprawie bo aż mi się nie chce wierzyć, że mechanik motocyklowy robi tak podstawowe błędy podczas prostej naprawy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dziś jak to faktycznie jest:faktycznie jest urwany przy przyspieszaczu kawałek metalu który opiera sie w wycięciu krzywki,zapłon był ustawiony następująco:płytka z przerywaczami była prawie na maksa przesunięta w prawo tylko przerywacz prawego cylindra w lewo bo jest przy nim dodatkowa regulacja wyprzedzenia zapłonu .i cały czas prawa świeca czarna gażniki sprawdziłem ustawiłem według porad piotra więc powinno być ok a wciąż prawa świeca czarna. a w warsztacie był wymieniany łańcuszek rozrządu regulacja zawoów , gażników .Po tych zabiegach motocykl palił jak już wcześniej pisałem 10 l na setkę i po 50 km wymiana prawej świecy ,teraz jet lepiej ale jeszcze daleko do ideału.jak byś miał jakieś rady to z góry dzękuje ipozdrawiam :)

 

[ Dopisane: 18-07-2005, 22:10 ]

małe sprostowanie codziło o porady pawła-sory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris w tym silniku jest płytka podobna do Zjawy 350 TS.

Regulację zapłonu musisz rozpocząć od dużej płytki z przerywaczem a dopiero potem przerywacz dodatkowy na małej płytce.

Najpierw jednak należy naprawić przyspieszacz zapłonu.

Jak nie masz kasy na nowy to zgłoś się do mnie z tym uszkodzonym i naprawimy

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Dudekpiotrze mam pytanie w sprawie zapłonu może ty mi pomożesz? jakustawić zapłon w gs 400 bo mam problem.zapłon był jak już wcześniej pisałem moim zdaniem rozregulowany , motocykl był w warsztaciena wymianie łańcucha rozrządu,regulacji zaworówi gażników.po tych zabiegach spalał 10 l na setkę. mechanik stwierdził urwany kawałek przy ciężaruku przyspieszacza odśrodkowego i faktycznie tak jest ,ale płytka z przerywaczami obrócona była w prawo prawie do końca a przerywacz prawego cylindra maksymalnie w lewo bo przy nim jest dodatkowa regulacja.Jak ustawić zapłon w tym modelu ? są tam trzy znaki na przyspieszaczu,mam pożyczoną lampe stroboskopową to bym sobie sam ustawił,tylko nie wiem jakie ma być wyprzedzenie.Diękuje i pozdrawiam :D

 

[ Dopisane: 19-07-2005, 16:56 ]

Piotr Dudeka możesz podać jakieś namiary i ewentualny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...