Skocz do zawartości

Sklejone sprzęgło...


ozzy369
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam VN 800 i własnei sprzęgło się skleja, olej mam wlany najlepszy jaki mogłem walć półsyntetyczny. No i co ciekawe mam Honde CB 450 stary motor 20 letni, olej wlany mineralny, orlen uniwerstalny 15W40 i w tym moto nie ma takiego czegoś jak sklejanie sprzęgła!!! motor stoi nawet po 3 miesiące odpalam wbijam 1 bieg i normalnie wszystko się odbywa, bez szarpania itd. Moje zdanie jest takie, że jak jest sprzęgło w miarę nowe to się klei, olej nie ma tu znaczenia, natomiast jak motor ma 40 tyś. km sprzegło już jest powycierane i zużyte to wtedy się nie klei. Napiszcie jak sie zachowują Wam stare motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VN 800 i własnei sprzęgło się skleja, olej mam wlany najlepszy jaki mogłem walć półsyntetyczny. No i co ciekawe mam Honde CB 450 stary motor 20 letni, olej wlany mineralny, orlen uniwerstalny 15W40 i w tym moto nie ma takiego czegoś jak sklejanie sprzęgła!!! motor stoi nawet po 3 miesiące odpalam wbijam 1 bieg i normalnie wszystko się odbywa, bez szarpania itd. Moje zdanie jest takie, że jak jest sprzęgło w miarę nowe to się klei, olej nie ma tu znaczenia, natomiast jak motor ma 40 tyś. km sprzegło już jest powycierane i zużyte to wtedy się nie klei. Napiszcie jak sie zachowują Wam stare motocykle.

 

Ja moge ;) Mam tą swoją Yamahe RD80, stara jak świat bo 1984 rok i też mi się sprzęgło skleja, zalałem orlenowskiego Hipolu do skrzyni no i codziennie rano raz w tył raz w przód i się rozklei ale troche to denerwujące :/

 

Co mam teraz zalać jak będę to zlewał ? Mobil ? Castrol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zimowe (?) przeglądy i naprawy bieżące maszyn szkółkowych, zauważyłem pewną zależnosć. Otóż sprzęgło ma tendencję do sklejania się na zimno, jeżeli ma spory przebieg i tarcze są przypalone, wyślizgane. Olej ma także znaczenie, lecz nie tak wielkie jak się mówi. Ten sam olej leję do dwóch egzemplarzy GS500 i sprzęgło sklejało się w maszynie o większym przebiegu. Po wymianie tarcz na nowe EBC zjawisko zniknęło.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...