Skocz do zawartości

No dobra, a moze by tak Xl 500


Rekomendowane odpowiedzi

szukalem po forum i jakos znalesc nie mogłem, co moze powiedziec o tym moto? ceny sa naprawde przystepne w rocznikach 84-86, miał ktos z was xl z tego rocznika?

 

Narazie wiem ze maja 40koni i wydaje mi sie ze to naprawde spora moc,

ale wiem tylko tyle :D

 

czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam z całego serca, silnik 500-ki jest bardzo zacofany technologicznie i ma kiepską wytrzymałość.

Słabe smarowanie głowicy co za tym idzie częste zacieranie się wałka rozrządu który zresztą pracuję w odlewie głowicy beż żadnych łożysk, więc będziesz musiał się liczyć z częstymi remontami całej głowicy.

Śilnik nie posiada filtra oleju co jest jego sporym minusem.

Nie oriętuję się jak z rocznikami które podajesz ale 500-ki ogólnie miały bębnowy hamulec z przodu.

 

Jak chcesz XL-kę to kup 600-kę, 45KM i dużo nowszy technologicznie silnik, bardzo wytrzymały i praktycznie nie do zajechania, zresztą ta konstrukcja była przeszczepiana do wielu innych modeli motocykli.

Jedynym elemętem który potrafił paść to napinacz rozrządu, ja też miałem z nim problemy ale wymieniłem na nowy i jest wszystko cacy.

Moja XL jest z rocznika 83, podczas remontu oddałem cylinder na pomiary i stwierdzili znikome zużycie.

Warunkiem utrzymania silnika w dobrym stanie jest regularna wymiana oleju, serwisówka podaję co 3000 tyś. Km przy normalnej jeździe i co 1500 tyś. Km podczas jezdy terenowej, filtr wymieniasz co 2-gą wymiane.

Praktycznie każdy posiadacz XL-ki powie Ci że to świetny motocykl jedynie kilka kilogramów mógł by mieć mniej.

Waga ok. 160 Kg

 

 

 

Fotki mojego modelu są na mojej stronce, link masz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...