Skocz do zawartości

czy milicja ma prawo...?


Rekomendowane odpowiedzi

Udostepnic - czyli w odniesieniu do samochodow otworzyc maske, bagaznik itp. Udostepnienie nie moze jednak oznaczac oddania w uzytkowanie, ktora bez watpienia jest nawet krotkotrwala przejazdzka.

--------------------------------

EDIT:

 

Kurcze - a jednak sie mylilem...

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 30 grudnia 2002 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego:

 

§ 8. Policjant może kierować kontrolowanym pojazdem w zakresie posiadanego uprawnienia do kierowania pojazdami, jeżeli jest to niezbędne dla:

1) dokonania sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, a w szczególności skuteczności działania hamulców, albo sprawdzenia masy lub nacisku osi pojazdu;

2) sprowadzenia pojazdu, którym kierowała osoba będąca w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo będąca pod wpływem środka odurzającego lub działającego podobnie do alkoholu, zatrzymanego w miejscu zabronionym do miejsca, gdzie zatrzymanie jest dozwolone.

 

Ciekawe kto im dal tak szerokie uprawnienia?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ma prawo" albo "nie ma prawa"?

 

Czy ze stacyjki samochodu też mogą wyjąć kluczyk?

 

Wg tego co już napisano, to zależy to od interpreatcji co w praktyce oznacza, że mają prawo...

mogę się mylić ale ja to tak interpetuję :)

 

nie ma zadnej interpretacji, nigdzie nie jest napisane ze moga to zrobic i dlatego policja NIE MA PRAWA wyjac Ci kluczykow podczas kontroli (moze o to poprosic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie... praktycznie... niestety zyjemy w takim kraju a nie innym !

 

kumpel mial wypadek samochodowy (zderzenie w nocy 2 samochodow na rondzie - obydwa z przekroczeniem predkosci, obydwaj kierowcy trzezwi !) nie bylo ofiar smiertelnych ! ani kalectwa u poszkodowanych osob w obu samochodach ! zostal wezwany na komende (po tygodniu od wypadku !!!!!!! mimo ze na 2 dzien wyszedl ze szpitala) - kazali mu sie wylegitymowac dowodem os. i prawkiem, po czym komendant ..... zatrzymal mu prawojazdy !!! powiedzcie jakim prawem ??? nie bylo orzeczenia z sadu o odebranie prawka, ani o to, ze kumpel byl sprawdza wypadku - bo w ogole rozprawy nie bylo !!! wiec jakim prawem ? komendant powiedzial jedynie... "wiem, ze organizujecie nielegalne wyscigi po miescie... scigacie sie... itp."

 

wiec jak widac milicja - policja = jedna suka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzipower twoj kolega dal sie wydymac - niech zlozy sprawe do sądu, wygrana pewna

 

policja czesto bazuje na tym , ze ludziska nie znaja prawa i wymysla sobie jakies absurdalne uprawnienia - w duzej czesci "wykroczen" wystarczy sprawe oddac do sadu i juz inaczej spiewaja (niestety jak ludzie slysza slowa "sąd" to sraja po gaciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzi - wiec rozumiesz co ja mam na mysli uzywajac slow "milicja"...

wiem wiem ! i popieram !

uzipower twoj kolega dal sie wydymac - niech zlozy sprawe do sądu, wygrana pewna

przeciez on wiedzial, ze po/milicjant nie mial prawa mu prawka odbierac ! ale moja miescina ma 25 tys mieszkancow ! oni widocznie juz sa na niego cieci ! a jak wniesie sprawe do sadu - wtedy w srodzie bedzie przegrany ! tym bardziej, ze ten komendant jest znany z akcji typu: "zatrzymal swojego ojca jadacego na rowerze bez swiatel wieczorem, spuscil mu powietrze z kół karząc pchac i wlepil mu mandat" oraz ma duze znajomosci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do Policji odnoszę się z szacunkiem. Tak czy siak. Sznauję Ich. Są potrzebni i tyle. I mówcie co chcecie. Ja w każdym bądź razie uważam, ze to są dobre chłopaki, a przynajmniej większość. Szacunek dla Policji!

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, ze to są dobre chłopaki

koledzy mamy wtyke na forum ! :-D

 

masz racje - sa potrzebni - caly czas ! bo nigdy ich nie ma tam gdzie wlasnie sa potrzebni ! a jak juz sie zjawia to albo dla pokazu (ze sa - "halo jestesmy...") bo i tak ch...ja robia, albo cie walneli na radar i wlepiaja mandat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pier.lcie że Policja to całe zło tego świata..... pewnie jak w każdej grupie znajdzie się kilka procent oszołomów ( i możliwe z racji poczucia władzy w Policji ten procent jest wyższy) .... ale standardy poprawiają się, policja działa sprawniej, i ja to odczuwam chociaż z niebieskimi nigdy nie miałem bliższych znajomości :)....

 

Podam przykład

 

Jechałem sobie samochodem, na światłach staje za mną suka .... i widze że coś mi machają.... po chwili zrównaliśmy się, otworzyłem okno a władza grzecznie i uprzejmie powiedziała że coś mi tylne lampy nie działają ....... pojechali dalej a ja zatrzymałem sie i naprawiłem usterkę.

 

Pewnie że potrafią się czasami przypie..lić o gówno .... są ludzie i taborety .... taki lajf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadną wtyką, nie musisz wierzyć Luzipower, ale ja naprawdę uważam, że są potrzebni i nie mam do nich zastrzeżeń. W każdej dziedzinie znajdzie się margines - ale ja np się tym nie sugeruję.

I teraz, nie pierdo**ie, że Policja jest zła bo to czy tamto bo naprawdę większa Jej część jest naprawdę w porządku. Niektórym uderza sodówa do głowy jak to napisał Kriters z poczucia władzy, ale tak bywa po prostu.

Jeszcze raz napiszę - Szacunek dla Policji, chylę czola.

Pozdrawiam, oczywiście Policję i Policjantów też, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ameryki nie zrobimy i musimy szanowac...

ale wiecie co? jakos mi sie ta mailcyjna nagonka czkawka nie odbila...

nadal latam szybko - glownie wislostrada, trasa torunska...

 

a z kluczykami (moze niepotrzebnie wracajac do tematu :-) ) to jest tak ze nia mam ochoty targac wlasnego moto na chodnik...

mam nadzieje ze jak mi wyjma kluczyki to zabezpiecza tez motocykl...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...