Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś szukał uczciwej, sprawdzonej firmy z branży moto z USA to polecam

http://www.motostodola.vel.pl/kontakt.php

 

Sam od nich brałem moto, kilku znajomym poleciłem i też wszyscy byli zadowoleni. Wszystko da się omówić, są uczciwi, mili i nie liczą tylko na Twoją kasę lecz na zadowolonego klienta. Ja kupiłem moto na podstawie 4 małych, niewyraźnych zdjęć. Po kilku miesiącach odebrałem moto i było dokładnie takie jak mi opisano. Oni trudnią się w używkach ale jak się pogada to i nówkę pociągną może. Goście są motocyklistami takimi jak My i nie dymają ludzi tak jak niektóre firmy kochające $$$. :biggrin:

 

Na forum mamy kilku użytkowników którzy w realu "trzymają" z nimi więc nie jest to "randka w ciemno".

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem motocykl w skrzyni w Urzędzie Celnym w Częstochowie, za załadunek na przyczepkę samochodową zapłaciłem chyba z 40zł, więc nie wiem po jaką cholerę odbierać w porcie? Chyba, że załadowane moto na kupie w kontenerze na palecie lub podwieszone łańcuchami po sufitem i wszystko luzem.

Pominąłes kilka dość istotnych szczegółów w tej mocno skróconej opowieści.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To skrócę jeszcze bardziej i opiszę kolejno mój przypadek:

- spodobał mi sie motor Hamerykański w USA; a że mam brata tam, znalazł i wysłał zdjęcia

- zaaprobowałem, wysłałem kasę

- braciak dostał kasę, kupił w moim imieniu, podpisał papiery

- zbił skrzynię, wpakował moto

- znalazł firmę wysyłkową Polonez Parcel Service, która ma przedstawicielstwo blisko jego miejsca zamieszkania.

- zawiózł do firmy wysyłkowej, wysłał moto

- wysłał papiery i kluczyki listem

- po 5 tyg moto było do odbioru w Urzędzie Celnym w Częstochowie

- zapłaciłem cło i VAT

- tlumaczenia papierów

- przegląd, Wydz Komunikacji, ubezpieczenie

 

Koszty: (kwota przykładowa, za swój zapłaciłem mniej albo więcej)

- motocykl 10.000$

- dla braciaka odpaliłem parę stów za paliwo

- skrzynia - za darmo,

- przesyłka do Polski - 550$

- podstawa dla Urzędu Celnego 10.000$+550$=10550$*2,5zł=26.375zł

- cło 26.375x6%=1528zł

- VAT 27957x22%=6150zł

- koszt wystawienia dokumentu SAD - 219zł

- załadunek na przyczepę - 61zł

Reszta to koszty tłumaczenia, przeglądu, rejestracji i ubezpieczenia; coś ok 600-700zł.

 

Upraszczając:

- moto w USA 25000zł

- koszty - 9933zł

 

Czyli jeśli kupujesz w USA to trzeba do tego dodać jeszcze 40% kosztów w Polsce.

Innych kosztów nie miałem. Więc naprawdę nie wiem Janosik o czym gadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrócę jeszcze bardziej i opiszę kolejno mój przypadek:

- spodobał mi sie motor Hamerykański w USA; a że mam brata tam, znalazł i wysłał zdjęcia

- zaaprobowałem, wysłałem kasę

- braciak dostał kasę, kupił w moim imieniu, podpisał papiery

- zbił skrzynię, wpakował moto

- znalazł firmę wysyłkową Polonez Parcel Service, która ma przedstawicielstwo blisko jego miejsca zamieszkania.

- zawiózł do firmy wysyłkowej, wysłał moto

- wysłał papiery i kluczyki listem

 

Innych kosztów nie miałem. Więc naprawdę nie wiem Janosik o czym gadasz.

Nie wiesz bo nie miałeś okazji zanać tego "sczczęscia" jakim jest nieskorzystanie z Poloneza i podobnych.

Pozatym braciszek kupił ci motocykl i załatwił wszystko... Mógłbym rzec ,nakierował na własciwa drogę ;]

Widzisz , ja nieststy od A do Z sam przeprowadziłem akcje. I niestety moje moto wylądowało w GCT w Gdyni. I nie załatwiałem sprawy przy pomocy przewoźnika typu DOMA , POLONEZ , POLAMER i innych , tylko mietek wysłał przy pomocy forwardera w Houston moto do portu docelowego Gdynia , ja dostałem B/L i cześć . Reszta była w moich rękach. Dałem rade , ale było h*jowo.

 

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

ja skorzystałem z usług firmy AMER-AUTO z Grudziądza (poczytałem trochę opinie z netu, podzwoniłem po kolegach i padło na nich), sprowadzili mi HD ( z tego co teraz obserwuję to chyba w szczególności zajmują się motocyklami). Ze swojej strony załzawili wszystko od A do Z, począwszy od wyszukania moto pod moje wymagania, zakup, transport po USA, wysyłka w kontenerze do Polski, wszystkie formalności w porcie, podatki itp., HD odebrałem u siebie pod domem w takim stanie jak został kupiony (z tego co czytałem trochę na forach w przypadku innych firm bywa z tym różnie....) z kompletem dokumentów, przygotowany do rejestracji. Szczerze mogę ich polecić, przetarłem szlak :), jeżeli ktoś ma pytania mogę pomóc. Mają zajebista stronkę z motocyklami (w pip ofert :), tam tez najdziecie sporo informacji na temat importu, koszty chyba też tam są opisane:

http://www.motocyklezusa.pl/

Jak coś służę pomocą niezdecydowanym, sam kiedyś miałem wiele obaw przed podjęciem decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Pytanie pewnie już nieaktualne..., ale odpowiem dla tych co nie wiedzą.

Do odprawy celnej w PL oraz zarejestrowania moto sprowadzonego z USA potrzebny jest przede wszystkim:

- akt własności od pojazdu: CERTYFICATE OF TITEL

- rachunek zakupu moto w USA

- rachunek za transport moto przez ocean

- do tego: tłumaczenia tych dokumentów + do rejestracji: dokumenty z odprawy celnej + przegląd techniczny

to wszytko, POZDRO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to potrzebne są potwierdzenia przelewów (bankowych , Western Union , Paypal , Moneybookers etc.)

Jak tego nie ma to witamy się z rzeczoznawcą za kilka polskich stówek (jak się trafi na onanistów - legalistów , pozdrawiam serdecznie kakaowym oczkiem niedorobioną załogę UC Toruń i życzę wam z całego serca wpierdolenia się w takie lub podobne procedury gdziekolwiek poza UC , z tego co wiem procedury celne mamy podobne w całej UE , u nas są problemy a w takim Bremehaven ich nie ma ).

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...