Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z USA?


Rekomendowane odpowiedzi

no dobra a jak to sie ma do sprowadzania zabytkow ze stanow ? jakies dodatkowe oplaty ? problemy przy eksporcie z kraju czy cos ?

No zabytków to generalnie wywozić nie można, nie wiem tylko jak dokładnie sprawdzają to w USA, bo z Polski taki wywóz jest zabroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Za dwa tygodnie lecę do USA smile.gif

Przy okazji pobytu u rodziny będę wysyłać dla siebie nowy motocykl.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam jeszcze miejsce w kontenerze! Jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem motocykla lub nawet samochodu to z chęcią dołożę go do swojego kontenera.

Polecam zakup nowego motocykla, ponieważ wtedy najwięcej się oszczędza.

Poniżej przykładowy koszt:

-kontener kosztuje obecnie $1350 (niestety przez rosnące ceny ropy jest coraz drożej) (na pół wyjdzie $650)

-wszystkie formalności czyli podatek i rejestrację załatwia się już na miejscu po dotarciu paczki (która idzie około 2 miesięcy)

 

Do kosztów zakupu licząc wszystkie opłaty należy dodać około 3500zl.-4000zl.

Np. Kupując nową Yamah'e R6 2008 z salonu za $8500 mamy ją u siebie w garażu za ~21500zł czyli oszczędzamy ponad 10 000zł.!!!

 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt:

maila [email protected]

GG 5460698 - niewidoczny

Kom 693469515

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - polska sprawa - jest inna ale ze Stanow to wydaje mi sie ze raczej bez problemow mozna zabytek wywiez . Wystarczy popatrzec na allegro - ile ludzi zabytkowych samochodow z ameryki poprzywozilo , a motocykle tez sie trafiaja tylko ze zbytu takiego nie ma (chyba) , wiec nie wydaje mi sie ze to wszystko jakims szmuglem przyplynelo. Poza tym jest pare firm ktore zajmuja sie stricte sprowadzaniem zabytkow z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zabytkowy ?

 

Wedlug mnie to taki ktory ma powyzej 25 lat i jest w jak najwiekszym stopniu oryginalnosci. To moja osobista definicja, pewnie wg przepisow jest mniej wiecej podobna. W tym przypadku ( moto z USA ) w gre wchodzi motocykl sprzed 1940 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak wyzej. Chce sobie sprowadzic ze stanow nowego DR-Z'a i chcialbym sie dowiedziec ile kosztowalby transport ze wszystkimi oplatami. Nie chce zebyscie wymieniali wszystko po kolei, wystarszy mi koncowy koszt sprowadzenia (nie musi byc dokladnie wystarczy szcowana kwota). Wiem ze juz te tematy sie pojawialy, lecz nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Z gory dzieki.

 

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wałkuję ten temat.

Ceny są różne - w zależności od firmy. Wysłałem kilka zapytań o całkowity koszt sprowadzenia motocykla do Polski. Padały kwoty od 600$ do 1100$ za taką przyjemność. Aby usłyszeć coś konkretniejszego, musiał byś wysłać zapytanie ze szczegółowym opisem swojego przypadku. W przeciwnym wypadku nic ciekawszego się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!!

Taka odpowiedz mnie sadysfakcjonyje. Chcialem zapytac, bo czytajac inne fora spotkalem sie z odpowiedziami, ze sprowadzenie moto kosztowaloby nawet 5/7 tysiecy PLN, wiec sie troche wystraszylem. Ale jesli zmieszcze sie w 600$ - 1100$ to spokojnie dam rade.

 

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprowadzenie motocykla z USA może wyjść ok 7tyś pln.To jest całkowita kwota,czyli wszystkie koszty,tj sprowadzenie , opłaty celno skarbowe i rejestracyjne.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie trzeba wysłać zapytanie z konkretnym zapytaniem i opisem sytuacji. Moje koszty są niskie, ponieważ kupuję motocykl z okolic Chicago (brak kosztów transportu wewnątrz kontynentu) i za przysłowiową flaszkę :flesje: - opłaty celne bardzo symboliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...