Skocz do zawartości

Czyszczenie szprych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wyczyscic szprychy z takiego ciemnego nalotu polaczonego juz chyba (niestety) z lekka rdza (choc tu pewnosci nie mam). Zdjecie nie jest za dobre (reka cos po piwie mi latala :) ) ale z grubsza pokazuje o co mi chodzi. Z gory dzieki

 

yamaha-virago535-95-bikepics-381508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oczysc szprychy papierem sciernym

 

Osobiście mam wypraktykowaną włókninę zamiast papieru ściernego. Czyści tak samo a może i lepiej, a za to jest trawalsza, nigdy nie powoduje głębszych rys (jak czasem dpciśnięty zbyt mocno papier) i do tego bardziej elastyczna więc łatwiejsza w użuciu i zaginaniu na szprychach. Wygląda to podobnie do ostrej szmatki do czyszczenia garów. Kupiszw każdym sklepie z lakierami do aut i w niektórych marketach typu Praktuker, Castorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... PGR, nic nie mow... jeszcze nie sprobowalem patentu z papierem sciernym wiec na razie to wyglada tak: siadam sobie w garazu i przygotowuje sie psychicznie, stawiam moto, zbieram sprzet polerski :notworthy: , i ruszam do dzialania :twisted: Po jakies 1h (czyt. ok. 2 szprychach) odpadam od motocykla ruchem jednostajnie przyspieszonym :D i siegam po piwo... Wtedy robota zatrzymana jest co najmniej na 1h :D :notworthy: bo wtedy to mi sie juz totalnie nic nie chce :P Nastepnie rzucam pare przeklenstw w kierunku szprych nie oszczedzajac nawet ich prabaci i robota leci dalej... itd... itp...

Ale masakra jest :| Ale efekt taki jaki chcialem 8)

Pozdro dla "polerowaczy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spędziłem 6 godzin zdzierając lekier i wygładzając pokrywe zaworów w  Kawie - bez przerwy - na drugi dzień siedziałem od 6 rano i... kolejne 6 godzin wygładzania i polerowania.

 

ręcznie czy uzywasz jakiegos "sprzętu" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...