Skocz do zawartości

Wydech w Simsonie...


simson51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój Simson był ciągle słaby. Nie pomógł nawet remont. Aż pewnego dnia postanowiłem zabrać sie za rurę(orginalna). Gdy je wyczyściłem motorek nie ten. Zaraz był mocniejszy. Lecz długo sie nie cieszyłem, ponieważ za tydzień znów sie to powtórzyło! Dlaczego rura ciagle sie zatyka i jak ją porządnie wyczyścić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Moim zdaniem olej z orlena jest lepszy napewno, lecz czy on nie powoduje rozpuszczanie starego mixola np. w rurze? Postanowiłem wrzócić rurę z jawki i teraz simek chodzi jak ze sklepu. Na jedynce z gazu po jednym daje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmątować tłumik w Simsonie?

Prosta sprawa jeżeli masz wersje enduro (z tłumikiem u góry) odręcasz tłumik; pod tylnym mocowaniem tym przykręcanym do amortyzatora jest połączenie dwóch części. W końcowej części tłumika są takie dwa talerzyki połączone rurkami trzeba je wyjąć i wyczyścić.

Ja robiłem tak: czściłem talerzyki szczatką druciną. Za pomocą płaskiego śrubokręta można przeczyścić te rurki. Przednią część wypalałem benzyną potem stukałem aby wypalony nagar wypadł. Pamiętam że było go dość dużo.

Jeżeli masz "zwykłego" simsona to chyba tłumik jest nierozbieralny jak w mz ale nie wiem na pewno. Jak sie nie rozbiera to można go przeciąć szlifierką kątową.

Ostatnio kupiłem sobie nowy tłumik do mojej MZ etz 150 podczas wymiany okazało sie że stary jest trzy razy cięższy od nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać jest ją jest łatwo, ale jak wyczyścić część nierozebieralną? Ja wypaliłem ją zgrzewaczem do papy. To jest taki moża powiedzieć "miotasz płomieni"... Lecz rura znów się zatkała! Zaczoł z niej najpierw lecieć olej a potem simek znów był "padniony"... Słyszałem o płynach, które się wlewa i rozpuszczają osad, ale niewiem czy to coś da. Narazie cały czas jeżdzę na ruże z jawki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj "sportowego tłumika do simsona"!!! On tylko się tak nazywa. Mocy nic nie daje tylko ryczy bardziej! Ja wrzuciłem orginalny tłumik z JAWY 50 Mustang!!! Co prawda chodzi trochę głośniej ale mocy wiecej(w moim przypadku)!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...