Skocz do zawartości

Co mam zrobić??


Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak mam 16 lat i na razie mam wsk 125 przerobioną na cross (mogę szaleć tylko po polach) ale marzy mi się motor co mógł bym też jeździć po drogach.

I chciał bym po zrobieniu prawka na motor (za niecałe 2 lata) mieć już swoje cacko. Z tego co wiem to prawie każdy polski motocyklista zaczyna od MZ-tki „np.250”. I zastanawiam się jak bym lepiej zrobił ?? Odkładał się kasę i za 2 lata kupił Mz w dobrym stanie. / czy kupić już za parę groszy Etle i się ją samemu remontować i wkładać wszystkie oszczędności ?? (mam trochę wiedzy z mechaniki( wiadomo mam starą wsk ))  Jak uważacie ???

 

Odkładać czy remontować??

 

Z góry dziękuje za opinie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja nie miałem Etki ;)

 

hmmm... jak masz umiejętności jak napisałeś i możesz kupić jakiegoś "rzechą" i np. przez 2 lata systematycznie go odnowić, wyremontować, odstawić glancuś to ja bym tak zrobił... będziesz z siebie dumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ;)

ja mam podobne plany jak grzechu722 8) ale mi nie chciało by sie grzebać dwa lata w MZtce dlatego zbieram kase od teraz :roll: i za rok kupuje MZ'ke w dobrym stanie ;) bo na mechanice to nie bardzo sie znam :P do tej pory miałem Jawke 50 i jedyne co mi się psuło to był gaznik (zatykał sie :twisted: )

Ale chyba remontować MZ czy kupić w dobrym stanie to na to samo wyjdzie bo części do MZ'ki kosztują. :?

 

pozdro dla posiadaczy MZ'tek i nie tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam grzebaniny w sprzęcie...jak kupujesz dla siebie to upoluj cos od razu w dobrym stanie ;)

a tak w ogóle to za 2 lata to kupisz w podobnej cenie cos innego...ciekawszego w tej cenie...zrobisz jak zechcesz...

jak sam napisałes...jeszcze 2 lata ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy dał bym rade sam zrobić coś z tej Etli czy i tak bym musiał jeździć po mechanikach itp.

 

I z tym 2 lata to są aż 2 lata albo tylko 2 lata bo trzeba zacząć porządnie zbierać kasę.

 

I jeszcze jak ktoś miał taką ETZ to co w niej jest najgorszego co się najgorzej naprawia najbardziej psuje albo co.... ???

 

A apropo innego sprzętu podobają mi się endurka. Może jest jakieś fajny za te (małą) kasę ?? ;)

 

ps. Banan_007 może za 2 lata razem pośmigamy naszymi cackami ;) :D (marzenia) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 lata może posmigamy ale mamy czas ;) co do MZ to moj sąsiad ma MZ 250 i ciągle (chyba) coś mu sie psuje bo ciągle siedzi i grzebie z kumplem w niej :? a to swiatła nie swiecą albo strzela czy nie jedzie wcale 8O nie wiem moze trafił mu sie gorszy sprzęt :mrgreen:

 

Dobra za 2 lata czy wcześniej trzeba prawko zrobić. A w tym czasie moze sie duzo zmienic i np. za cene MZ(teraz) kupisz np. ...(coś lepszego :D )

może jakiś GPZ 500? ;)

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bez sensu jest kupic starocia i go remontowac. ja zaczalem od razu od GS-a i jestem bardzo zadowolony z tego powodu. polecam ten sposob gdzie nie trzeba nic grzebac tylko wystarczy kupic cos w dobrym stanie. niestety ten sposob ma swoje minusy.wymaga sporego nakladu gotowki. na MZ-tce jezdzil moj znajomy i odradzaj, mowil ze sa niebezpieczne (ten sam gosc jezdzil na crossie w klubie i na wyscigach ogolnopolskich takze wiedzial co mowi).

zycze przemyslanych decyzji i dobrego zakupu.

musisz generalnie sprawdzic ile miesiecznie mozesz kasy wlozyc w sprzet i czy Cie na to stac i tym sie kierowac..

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bez sensu jest kupic starocia i go remontowac. ja zaczalem od razu od GS-a i jestem bardzo zadowolony z tego powodu. polecam ten sposob gdzie nie trzeba nic grzebac tylko wystarczy kupic cos w dobrym stanie.

też bym tak zrobił :P

 

na MZ-tce jezdzil moj znajomy i odradzaj, mowil ze sa niebezpieczne (ten sam gosc jezdzil na crossie w klubie i na wyscigach ogolnopolskich takze wiedzial co mowi).

ale ,ze MZ'ki sa niebezpieczne to pierwszy raz słysze - kazdy motocykl jest niebezpieczny trzeba umieć jeździc bo jak ktos nie umie to i na Komaze sie zabije ;)

a napisałeś ze twoj kolega jezdzi na crossi - ja mysle ze crossy są jeszcze bardziej niebezpieczne jak jeździsz na wyscigach. 8O ;) :D

 

pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...