Skocz do zawartości

BŁAGAM, POMOCY!! - jak założyc kopnik?


bohen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mz etz 250. Dziś zdjąłem kopnik, bo gwint na tej śrubie co mocuje kopnik do wałka jest zrypany, więc chciałem tą śrubę wymienić na nową. Ale to nie jest śruba tylko taki jakby klin z gwintem. Ale jak zdjąłem kopnik to sprężyna- ta w silniku pociągnęła wałek i obróciło go "do góry nogami" tym wycięciem na wałku co klin wchodzi. I tu jest problem bo normalnie to wycięcie jest na górze jak kopnik jest w normalnej pozycji a ono teraz jest na dole. Co go kluczem przekręce to sprężyna go ciągnie zpowrotem i za h...a nie moge teraz założyć kopnika.Jak mam to teraz założyć. Próbowałem już chyba wszystkiego i nic! A tak bardzo chciałem dziś gdzieś wyskoczyć a tu dupa. :P ;) ;) ;)

Błagam pomócie mi.

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie straszna Tobiei szlifierka kątowa to proponuję na wałku startera za pomocą tarczy do cięcia naciąc rowek pod śrubokręt.

 

Jak dla mnie idealne rozwiązanie- sam w swojej MZ taki zabieg zrobiłem i nie sądze zeby bylo źle. Demontujesz starter bez demontowania całej pokrywy sprzęgła. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Poszedłem za Twoim pomysłem viperPL i udało się - dzieki za wspaniały pomysł ;) ;) ;) - teraz jest jak dawniej. Już myślałem że nie uporam sie z tym kopnikiem.

A co do zdjęcia dekla to jak zciągne go i założe kopnik, to wtedy nie założe dekla zpowrotem, no bo jak!

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...