Skocz do zawartości

Problem z 3 biegiem || ETZ 250


Mosue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chlopaki,

 

mam problem, otóż, jak robiłem remont wymieniłem wodzik nr 10 od 3 biegu, ponieważ mi się wytarł i wylatywała mi 3-ka.

 

Tydzień po remoncie bieg zaczął mi wylatywać ponownie pomimo tego, iż wymieniłem wodzik. Rozebrałem silnik i co się okazuję, wodzik jest identycznie wytarty jak mój poprzedni.

 

Napiszcze bo może czegoś zapomniałem włożyć do silnika i dlatego się wytarł, czy też może poradźcie jak ów problem zniwelować.

 

Pozdraviam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to musisz znaleźć tryb od biegu nr 3 nie pamiętam w którym miejscu jest ale to ten gdzie wodzik 10 wchodzi w tryb ( ten tryb musisz wyjąć z choinki ) i przyjrzyj mu sie w miejscu gdzie zaczepia o nastepny tryb ( takie wystające 3 zeby są wzdłuż wałka nie wiem jak to dokładniej opisac ) one beda okragłe kup tarcze do szlifierki kontowej 1mm i musisz te zęby naostrzyc tak żeby sie zachaczały idealnie o nastepna zebatke tzn tam gdzie są zaokraglone rogi pod kątem je zrob zeby lepiej sie zazębiały i to wszystko tylko musisz to zrobic tak zeby 3 zeby dotykały zębatki :P nie wiem czy cos z tego zrozumiesz ale mam nadzieje ze tak jak cos to może na rysunku jakos postaram sie zaznaczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba wiem o co chodzi :P O te 3 zeby z dolu trybu (tego po ktorym jezdzi wodzik) ktore zahaczaja o ten ktory jest nizej. Dodam jeszcze tylko do mojego wczesniejszego posta ze po zlozeniu silnika pojawil mi sie dodatkowy luz miedzy 2 a 3 biegiem i nie wiem czemu. Byc moze to pomoze wam z dokladniejszym okresleniem mojego problemu. Byc moze poprostu cos zle zlozylem...czekam na kolejne porady i z gory dziekuje za pomoc!

 

Pozdraviam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wystające 3 zeby są wzdłuż wałka nie wiem jak to dokładniej opisac

one sie nazywaja: kly

 

problem z 3 biegiem czesto nie tkwi z powodu wodzika, klow, tylko wadliwie ustawionej skrzyni beigow. moze ktos o tym nie wie, ale walek z 1,2,3 biegiem reguluje sie przesuwajac go przy pomocy podkladek dystansowych znajdujacych sie pod lozyskiem od zebatki. danie wiecej podkladek oznacza lepsze zazebianie biegu 3 ale kosztem biegu 1. jezeli jednak 1 wchodzila idealnie, to mozna sie pokusic o wlozenie 1-2 podkladek dystansowych i bedzie wsio ok zarowno z 1 i 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wodzik bardzo tanio kupiłes u mnie kosztuje 50 zł :P i mówiłem ze trzeba te zęby spiłowac bo wtedy zebatka sie nie zazebia do końca i wyskakuje a wodzik ja trzyma i sie sciera bardzo szybko jak naostrzysz zeby bedzie wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo's "taniosci" to jak chcesz i jestes zainteresowany to daj cynk to moge wyslac ;)

 

A co do wczesniejszego problemu zamieszczam zdjecia i napisz mi czy dobrze Cie zrozumialem. Jak obejzalem swoj tryb to i od gory i od dolu nie jest on w najlepszym stanie zreszta look it :>

 

duytryb2gg.jpg

 

trybwodzikanr10odgory4pg.jpg

 

trybwodzikanr10odspodu19ex.jpg

 

trybwodzikanr10odspodu24iv.jpg

 

[ Dopisane: 20-06-2005, 20:36 ]

moze ktos o tym nie wie, ale walek z 1,2,3 biegiem reguluje sie przesuwajac go przy pomocy podkladek dystansowych znajdujacych sie pod lozyskiem od zebatki

 

Witam ponownie odświezam temat poniewarz z braku funduszy dopiero teraz wziąłem sie za naprawe. I do sedna: otóż czy moglby mi ktos wytlumaczyc w którym miejscu sie daje te podkladki bo pokusilbym sie w takim razie o danie 1 moze 2 tylko nie bardzo wiem o ktorym lozysku mowa :/ Moze kots by podrzucil linka do rysunku z zaznaczonym miejscem w ktorym mam owe podkladki dac.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...