Skocz do zawartości

hamowanie na Virago535 !?


ARTURO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas kontrolowanego hamowania (samym przodem) na suchym asfalcie zablokowałem koło przednie! Czy to normalne?! Przecież Virago535 ma ponoć słabe hamulce z przodu. Prędzej bym się spodziewał stoppie niż poślizgu (czy możliwe jest stoppie na takim motocyklu?)

Opony może nie najnowsze ale bieżniki jak nowe. Asfalt dość gładki, fakt.

O co tu chodzi? Proszę o opinie bo myślałem że przód można naciskać do dechy bez ryzyka poślizgu (na suchym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemożliwe? Z którego roku to Virago - masz jedno- czy dwutłoczkowy zacisk z przodu?

 

Co do stoppie na 535 raczej ciężko - rozkład masy ze znaczącą przewagą na tył, choć mam kumpla któremu raczej by to wyszło (Goldasa na koło bez problemu postawił, właściciel zrobił tylko 8O ) - szkoda mi tylko mojego moto żeby to zobaczyć :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszawym sprzęcie z 91 r z zaciskiem jednotłoczkowym nie tylko, że nie dało się zrobić stoopie i zablokować przedniego koła na suchym asfalcie, ale nawet żeby się zatrzymać to trzeba było nieźle cisnąć. W każdym razie ze względu na geometrię to stawanie na przednim kole raczej odpada, a jeżeli jesteś w stanie zablokować koło (i opona nie jest twarda ze starości) to tylko gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba - to może ja miałem zapieczony zacisk z przodu!? Naczytałem się, że Virówka nie ma hamulców i bardzo się nie przejmowałem, bo uznałem, ze "te typy tak mają".

W takim razie chyba powróci temat zlotu Virówek, bo będzie okazja porównać trochę sprzętów i wtedy już wiemy co trzeba naprawić :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - Zlot Virowek. Co sie stalo z tym pomyslem... bo mam dziwne wrazenie ze umarl smiercia naturalna

Panowie to co spotykamy sie 24 -26 czerwca w Strykowie na zlocie Widlakow ???

Zobaczcie http://www.ironhorse.lodz.pl/widlak/widlak2005_jpk.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

rozbijamy sie na dwa tematy o tym samym :?

proponuje umawiać się w temacie sabat - chyba bedzie bardziej czytelne dla jeszcze niewtajemniczonych i miejmy nadzieje w ten sposób uda się zebrac jak największą ilość Virówek :banghead:

albo dać nowy temac w dziale Zloty, imprezy, przejażdżki ??

jak myślicie jak bedzie lepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...