Skocz do zawartości

Opona do DT ?


Rekomendowane odpowiedzi

110/80 bedzie dobra czy lepiej 100/80 Z góry THX

Do zablokowanej (i odblokowanej tez) zdecydowanie lepiej 100. Ja wrzucilem do DT125r odblokowanej 120 i sie boje zeby nie dlawilo mi to maszyny.

Nie ma takiej opony(nie licze uniwersalnej bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego), albo jeździsz po torze i masz typowo crossową opone albo po szosie i masz bieżnik szosowy.

Dokladnie. Przyczepnosc na oponie kostkowej jest nieporownywalnie lepsza niz na takiej enduro. Kostka trzyma sie dobrze na asfalcie ale tylko jak jest sucho (przekonalem sie o tym na zawodach SM), po deszczu jest juz gorzej, ale jezdzic sie daje. Zobaczysz, jak wydasz te 100zl na kostke to bedzie Ci szkoda latac po asfalcie i bedziesz go unikal (jazda poboczem itp ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mialaby Ci sie dlawic DT , z tego co wiem to bedzie wchodzilo sie gorzej w zakrety na takim szerokim laczku ( ale nie martw sie za tydzien jade na bazar tez wyhaczyc jakas koche albo 110 albo 120 co tansze :lol:) , moglbys podac wymiary przedniej opony, bo na moich pirelkach sa wymiary nie np 100/80/21 tylko 3,75 - 21 (<-przykladowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mialaby Ci sie dlawic DT

Pozatym (to tylko moje przypuszczenia) jak jest szersza to wieksza powierzchnia opony wbija sie w ziemie. Wsadz w ziemie cienki patyk i przeciagnij go, a potem zrob to samo z hmmm łopatą i przeciagnij ja ta szeroka czescia na ktora nakladasz ziemie. Z patyczkiem nie bedzie problemu natomiast zeby zrobic to szpadlem bedziesz musial uzyc sily. Mam nadzieje ze ktos zrozumie moj opis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa , przytocze inny przykład miałem w rowerku opny 2.0 teraz mam 2.3 i mi sie Ciezko rusza

Moze obciera Ci o tylne widelki ;) ;) (zarcik) . Nie no ja do rowerku staram sie wrzucac ile wlezie w rame bo to sie przydaje przy trickach (na szerokiej oponce latwiej rownowage trzymac). Prawde mowiac w TS po przesiadce sie z opony 3,00" na 100/100 nie zauwazylem spadku mocy ani niczego w tym stylu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...