Skocz do zawartości

Płukanie silnika z opiłków


Gość obe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko, ostatnio zlozylem (wlasciwie ktos mi zlozyl) silnik motocyklowy (ETZ 251), po tym dlugo (3 m-ce) lezal z otwartymi otworami (oczywiscie bez oleju) i na sam koniec musialem go lekko pospawac i obawiam sie, ze opilki po szlifowaniu spawu mogly powpadac do silnika :-(

 

co moge zrobic aby bez rozbierania wyczyscic wnetrze silnika z ewentualnych opilkow i kurzu ??

 

obe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś go rozebrać. WPadnie ci ciśdo komory korbowo tłokowej i możesz mieć cylinder do szlifu. Rozkręć silniczek bo przecież nie ma w nim żednych cudów i nawet jeśli nie jesteś orłem z mechaniki to nie będziesz miał problemów z tą konstrukcją. Będziesz pewny że nie popsujesz sobie niczego z zaniedbalstwa a uwierz to boli...

Silnik masz wyjęty to pójdzie ci łatwo i szybko.

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest maly problem... czlowiek ktory skladal mi ten silnik, sam wycinal uszczelki ze specjalnego (sprawdzonego) materialu i na dodatek skleil silikonem, boje sie ze jak go rozbiore (nie boje sie samej mechaniki, bo go juz raz rozbieralem) to bede musial znowu kombinowac z uszczelkami i silikonem... a te uszczelki dostepne w sprzedazy do Etki sa podobno do d... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te uszczelki dostepne w sprzedazy do Etki sa podobno do d...

sorki, ale Twoj mechanik jest do d... te papierowe uszczelki sie sprawdzaja. ponadto, jak dobrze odtluscisz, to wystrczy sam silikon, zadnych uszczelek nie bedziesz potrzebowal (oprocz cylindra i glowicy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...