Skocz do zawartości

vx 800 na co uważać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zakupić suzuki vx 800 z rocznika 1992-1994. Na co zwracać uwagę przy kupnie i co ewentualnie w przyszłości będzie się mogło sypnąć w tym motocyklu. A drugie pytanie to dokąd w trójmieście można pojechać z vx celem zbadania i późniejszego serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy kupnie loknij na ramę ( główkę i spawy ) seryjnie spawy wygladają nie najlepiej i potrafią rdzewieć w tych miejscach ale to nie reguła mój jest 93 rok i nie rdzewieje a rama nie była malowana od nowości. Zobacz też ukl wydechowy bo też czasem rdzewieje. Poza tym łożysko główki ramy (zużywa się dosyć szybko ) , charekterystyczne wskakiwanie kierownicy w jeden punkt główki ramy , po tym można to wyczuć .Ale to część eksploatacyjna takzę możę być poprostu jego czas na wymianę .Jak już kupisz to pilnuj oleju w silniku bo każda V-ka pije olej , co 1000 km możesz sprawdzić stan w okienku .Przedni hebel trochę słaby (jedna tarcza i dla tego lecą klocki dosyć szybko) jeśli bedziesz jeżdził we dwójkę i bagaż . Ja latam przeważnie solo to mi wystarcza w zupełności i klocki wytrzymują mi dosyć dłogo. Zimą ciężko pali , ale przecież zimą nie bedziesz jeżdził hehe . Poza tym nie przychodzi mi nic więcej do głowy , Ogólnie to poczciwy motocykl , charakterystyczna jazda V-ki na wał , zachowanie w zakretach , to wszystko mnie np bardzo odpowiada Żadko jestem na forum i w ogóle na internecie ale jak coś to pytaj , jeśli bede mógł to z chęcia pomogę . Bardzo polecam VX-a. Pozdrawiam Guti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam jakiegos VX'a. Guti jak mozesz to odpowiedz jak to skreca ? Bo wyglada ze raczej ciezko (kat glowki ramy). Jak z pozycja za fajera no i samo siedzenie czy wygodne. Moze jeszcze cos o spalaniu :banghead: , ile na setke.

 

To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymieniłem i skreca wysmienicie , to jest Ciężki motocykl ok 230-240 kg także sama jego masa powoduje , że skręca się trochę inaczej niż np gs-em , ale w żadnym wypadku nie nazwałbym tego Ciężkim skrecaniem . Poprostu ta masa, rozstaw osi plus napęd na wał powodują , że skręca się specyficznie szczególnie w mieście , ale mi to np. odpowiada . Ja kupiłem go z łożyskiem główki ramy do wymiany dla tego nawiązałem do tego przy kupnie motocykla. Jeśli chodzi o pozycję za fajerą to jest wygodna nawet bardzo wygodna , nie bolą plecy czy rece , bo siedzi się w pozycji wyprostowanej , kanapa też jest wygodna . Jęsli chodzi o spalanie to po ustawieniu gażników pali mi ok 5-6 L na setkę w cyklu mieszanym , tak mi wyszło :banghead: to w końcu dwa a nie cztery gary. Acha , jeszcze jedno , według mnie nie jest to motocykl do szybkiej jazdy , charakterystyka silnika (bierze z dołu jak to V-ałka) nie zachęca do przeciagania na biegach w okolice czerwonego pola , ja jeżdze prędkością podróżną ok 120 km/h i jak dla mnie jeśli chodzi o predkośc stałą to jest chyba razcej optymalna jak na tego sprzęta (chyba , żę ktoś lubi walczyć z wiatrem ) , po drugie zawieszenie jest dość wygodne co za tym idzie trochę za miękkie 8) jak na bicie rekordów prędkości . Tył można w sumie podkręcić na twardo ale przednie sprężyny seryjnie nie nadają się do wielkich prędkości , są zamienniki tych sprężyn na twarde ale to juz jak kto woli . Jeśli chodzi o przyśpieszenie to dla mnie super :twisted: to ze bierze z dołu sprawia ze startuje już od 2-3 tyś obr/min Luuuubie go za to heh. Jednym (a raczej w dwóch ) słowach za......bisty sprzęt i Bardzo go polecam . Pozdrawiam 8)

 

PS: , Właśnie szukam głośnych batonów do vx-a żeby lepiej bulgotał ( a raczej ryczał ) :D :twisted: Bo seryjne wydechy są zrobione z gównofilu i po jakimś czasie zaczynają dzwonić i w ogóle jak dla mnie są za ciche, u kilku posiadaczy których pytałem też to występuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...