Skocz do zawartości

silnik 126p na skrzynie ruska?jak?


Maciach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no witam. wiem wiem. powiecie profanacja, po co itd. ale ja pytam sie uprzejmych Panów jak włożyć silnik fiata 126p na ruską skrzynie? tak krok po kroku. to że flansze trza dorobić to wiem. ale pytanie jak połączyć sprzęgło jedno z drugim? i czy ktoś tym jeździł? widziałem w poprzedni weekend taki silnik na skrzyni Awo a w zasadzie to było całe Awo. dziękuje za wszelkie wypowiedzi w tym temacie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc o flanszy już nie będę wspominał :P . Z przypasowaniem skrzyni ruska nie ma problemów... kupujesz w sklepie 6 szt. prowadnic sprzęgła (te takie kołki wprasowane w koło zamachowe) Następnie w oryginalnym kole zamachowym maluszka wykonujesz 6 otworów o rozstawie otworów sprzęgła ruska i wprasowujesz owe kołki na gorąco. Jeszcze w kole zamachowym wykonujesz lekkie podfrezowania pod sprężyny i koniec...cała robota ;).

Ale czemu chcesz zastosować skrzynkę dnieprową ?? Maluch ma fajną skrzynie , w sam raz na przeróbki dla „SAMa”. W miejscu wyjścia półosi dyferencjału montujesz zębatki łańcuchowe ( mogą być dwie może być i jedna wg, woli) i pomykasz przez świat. Jeśli ręczna zmiana ci nie odpowiada to można pomyśleć o automacie sekwencyjnym (trochę pracy ale da rade). Sam myślałem o skrzyni od ruska lecz problemy z szerokim kołem , przedłużonym wahaczem , wysokim skokiem amorków tylnych oraz kosztem odpowiedniego przełożenia (10x32) ... zresztą samemu trzeba sobie obliczyć co tak naprawdę bardziej się opłaca... ale jedno warto naprawdę wiedzieć ... w trasie łatwiej naprawić łańcuch niż talerz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jedyny problem o zrobic flansze :|

a to koszt kolo maxxxx 150 zl

moj kolega mial awoka z silnikiem malca i jedzil nim 8 lat i sprzedal

powiedzal ze niewidzi lepszej maszynki od swojej wydumki .

warto dodac ze rama byla minimalnie poszezona a rozstaw osi byl jak w org. niewspominaja o kosztach podzespolow !! 8)

rusek niezle wyglada ale czesci sa drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...