Skocz do zawartości

z jaka prędkością ??? (do posiadaczy 535)


misiek_virag535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Dalaczam sie do tematu !!!

Ja swoja maszyna (bez szyby) wyciagnolem rowne 155 licznikowe no moze 150 ale bylo zajefajnie szybko jak na taki maly motorek o komforcie jazdy nie bede sie wypowiadal bo malo mnie nie sciagnelo razem z manetkami.

Ale tak normalnie podzczas jazdy na trasie lapie pulap od 100 do 130 i wtedy najlepiej sie jedzie. No nie powiem ze przy wyprzedzaniu czterech kulek nie daje mu oporu ale potem zawsze zwalniam do tego przedzialu.

Moze lepiej powiecie ile wam pali przy takich predkosciach na 100km bo mi wychodzi jakies 7,5 -8 litrow wam tez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no mi jakos tez wychodzi kolo 7l/100... w sumie to nigdy nie sprawdzalem... bo jakos mniej boli pojenie moto niz puszki... lampka (w glowie) zapala mi sie jak na malej kilometrowce pojawia sie magiczna liczba 200 - wtedy mocno zaczynam rozgladac sie za zrodelkiem z uwagi na nie dzialajaca (a moze dzialajaca 'na wciaz') rezerwe :-). niestety procedura ta ma pewien feler, ktorego ostatnio doswiadczylem a mianowicie podczas pucowania moto przekrecil sie ow licznik i skonczylo przymusowym postojem... ehh ogolnie pecha tego dnia mialem, bo jakas godzine wczesniej zlapalem gume... i w pierwszej napotkanej wulkanizacji fachura stwierdzil ze dziury nie zalata bo nie umie... na szczescie w kolejnym punkcie, ostatnim w tej miejscowosci, mistrz nawet nie mrugnal okiem nim skonczyl... zalatal dziure nie zdejmujac kola :-)

 

...rany ale sie rozpisalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mi wychodzi jakies 7,5 -8 litrow wam tez??

Ile 8O 8O 8O ??? Ja pierdziele, to chyba gubisz paliwo jak Boening :? mi nie wziął nigdy więcej niż 6 (zdażyło się tylko jeden raz), standard przy 110 to około 5,5 litra, przy 90-100 pali nawet 4,5 :lol:

 

 

zalatal dziure nie zdejmujac kola :-)

Mógłbyś opisać jak to zrobił, bo nigdy nie widziałem jak wygląda łatanie dętki bez zdejmowania koła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś opisać jak to zrobił, bo nigdy nie widziałem jak wygląda łatanie dętki bez zdejmowania koła  :roll:

 

sprawa tyczy sie przedniego kola...

motocykl stal na nozce, podlewarowalismy moto przykladajac podnosnik pod silnik...

nastepnie lyzkami zdjal opone z felgi,

wyciagnal detke,

znalazl dziure,

zalatal,

wlozyl detke,

zalozyl opone,

napompowal.... opuscil moto i finito...

 

aha...ow wulkanizator zazyczył sobie za te usluge... uwaga... 5pln-ow... zdecydowanie zaoponowalem :-) i dalem mu 10.

 

z tylna guma pewnie byloby zdecydowanie trudniej... swoja droga jak wyglada procedura demontazu walu kardana przy zdejmowaniu kola?

 

...aha... jesli watek o virowkach... mam pytanko (gdyz instrukcji nie posiadam) jaka powinna byc przerwa na swiecy... 0,9 czy okolice 0,7-0,8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa tyczy sie przedniego kola...

motocykl stal na nozce' date=' podlewarowalismy moto przykladajac podnosnik pod silnik...

nastepnie lyzkami zdjal opone z felgi,

wyciagnal detke,

znalazl dziure,

zalatal,

wlozyl detke,

zalozyl opone,

napompowal.... opuscil moto i finito...[/quote']Ubawiłem się po pachy - naprawa dętki bez zdejmowania koła :lol: :lol: :lol:

 

swoja droga jak wyglada procedura demontazu walu kardana przy zdejmowaniu kola?
Najnormalniej w świecie, po prostu zdejmujesz koło, nic nie demontujesz, olej się nie wylewa, trzeba tylko wyjąć koło po odkręceniu i wyjęciu osi i cięgna tylnego hampla - trochę problemu jest tylko z podniesieniem tyłu dośc wysoko żeby koło przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a zdradzisz co konkretnie Cie tak ubawilo... az po pachy?
No właśnie ta sytuacja - bo jeszcze nigdy takiej operacji nie widziałem. Zawsze (na szczęście tylko 2 razy) koło musiałem zdjąć żeby załatać dziurkę. Jakoś nie bardzo chciałoby mi się bawić łyżkami do zdejmowania opony - ani łatwe ani bezpieczne. Lepiej udać się do wulkanizatora - maszyna zrobi to szybciej i bez problemu. Ot co 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie liczylem bardzo ze ktos poprawi kolegow... 7-8 litrow.... masakra... przeciez Virowka jest cholernie oszczedna! :|

W piątek zrobiłem 400 km a że było zimno to prędkość oscylowała w granicach 80km/h - jak policzyłem spalanie to wyszło zaledwie 4 literki na 100km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Niestety po ponownej regulacji skladu mieszanki nic to nie zmienilo dalej pali mi w granicach 7 litrow !!!

Moze za ostro jezdze lub jestem za ciezki do tej maszyny nie moge zejsc do takiego spalania jak piszecie.

Ostatnio ze znajomkiem bylismy na malym penetrowaniu okolicznych terenow i predkosc oscylowala w okolicach 100k/h a i tak moje moto wsyslo prawie 7l na 100km.

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ja w sobotę odważyłem się trochę mocniej odkręcić gaz i poleciałem 150 km/h. Niestety nie mam szyby i podmuch wiatru był tak mocny, że po chwili wróciłem do mojej normalnej prędkości tzn. koło 100 km/h. I właśnie taka prędkość (czyli 90-110 km/h) jest najlepsza do podróżowania na XV535.

Jeżeli chodzi o spalanie, to jest to mój pierwszy sezon z Virażką, więc nie do końca mam ten temat jeszcze opanowany :oops:

Pozdrawiam, D.F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałem się na pierszą w tym sezonie polatankę i na dwupasmówce do 110 km/h leciało się jedwabiście. Ponieważ ruch był mały a i pogoda sprzyjała wyskoczyłem na trójmiejską obwodnicę gdzie asfalt jeszcze nie zdążył się zmarszczyć i dopóki było pod górę przy 120 Virażka powiedziała basta. ale już na płaskim poszła 140 i to nie był jej kres ale przyjemności już nie było :)

Dodam że jeżdzę bez szyby a 186 cm wzrostu daje sporą powierzchnię naporu wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...