Skocz do zawartości

Honda MBX 80


kris02
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu to rzeczywiscie albo masz jakies blokady jeszcze w tym moto, albo masz dowalony tlok i pierscienie a przez to slaba kompreche i na 6 biegu nie chce dalej isc. Dla porownania w mojej cadziwce 7,5 obrotow to jest cos kolo 80, a na maxa da sie rozkulac do ponad 90 dyszek przy 10 tys-11 tys obrotach, wiec jak na 80 ccm taki max to zdecydowanie cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć po kiego wała katujesz ten biedny silnik??? Trochie to dla mnie dziwne - chcesz żeby dobrze chodził a zażynasz go równo... CZy poza tym że nie kręci ci się do 12tys jak super-sportowa maszynka twoich marzeń, masz jeszcze jakieś zastrzeżenia? Słabo przyspiesza, dławi się, cokolwiek?

 

Sory karol ale ja go nie katuje. Właśnie chce żeby wiecej szedł na obrotach. Ty tego nie rozumiesz. Jezeli na biegu jałowym ma 7 tys. obrotów i na 6 biegu ma 7 tys obrotów przy 80 km/h to on właśnie sie zagrzewa. Jeżeli bedzie miał jeszcze zapas obrotów to spokojnie bedzie można jeździć. Kapujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maxa da sie rozkulac do ponad 90 dyszek przy 10 tys-11 tys obrotach, wiec jak na 80 ccm taki max to zdecydowanie cos nie tak.

 

no to u mnie jest podobnie, a ja mam 50ke a nie 80ke jak kris02. Co prawda mam sportowy tłumik, ale to i tak 30 cmm mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trajka66 napisał:

na maxa da sie rozkulac do ponad 90 dyszek przy 10 tys-11 tys obrotach, wiec jak na 80 ccm taki max to zdecydowanie cos nie tak.

 

 

no to u mnie jest podobnie, a ja mam 50ke a nie 80ke jak kris02. Co prawda mam sportowy tłumik, ale to i tak 30 cmm mniej

 

Wiec co to wszystko jest źle? Jutro tj w sobote jade do mechanika. Zobaczymy co zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Okazało sie że musze wymienic moduł na nowy ale odblokowany. Cewka i wszyskie sterowniki są ok. Mechanik założył na chwile moduł od opla. Obroty poszły do 10 tys. Ale nie bede jezdził na module od opla.

 

Teraz bede sukał modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Okazało sie że musze wymienic moduł na nowy ale odblokowany. Cewka i wszyskie sterowniki są ok. Mechanik założył na chwile moduł od opla. Obroty poszły do 10 tys. Ale nie bede jezdził na module od opla.

i ile zaplacisz za modul ?

jakby dawal za darmo modul od opla to ja bym bral ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem. Okazało sie że musze wymienic moduł na nowy ale odblokowany. Cewka i wszyskie sterowniki są ok. Mechanik założył na chwile moduł od opla. Obroty poszły do 10 tys. Ale nie bede jezdził na module od opla.

i ile zaplacisz za modul ?

jakby dawal za darmo modul od opla to ja bym bral :P

mi w moim bylym MBX poszedl modul to za naprawe zaspiewali 260 zl, a za nowy okolo 500 w gore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moduł od opla jest troche wiekszy nie miałbym gdzie go włozyc. Wole zamontowac oryginalny żeby nic sie nie spie...... Mam na oku od kumpla moduł odblokowany. Moze wymieni sie za mój zablokowany.

 

Na bank cos znajde. Tylko troche poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio słuchaj dzwoniłem do serwisu. Mówia ze moduł odblokowuje sie poprzez założenie nowego odblokowanego. Nowy kosztuje 600 zł. Wiec nie stac mnie narazie. Modułu od Opla nie chce wkładac bo może mi coś zje...ć. Kupel kupił MBX na części i ma odblokowany moduł chce sie ze mną zamienic bo mój zablokowany chce włożyc do jakiegos skutera marki Honda. Mówi że mu sie przyda.

 

Więc do serwisu nie mam co isc. W poznaniu jest tylko moto-rex czyli serwis hondy. Musze znaleść jakis uzywany odblokowany moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówia ze moduł odblokowuje sie poprzez założenie nowego odblokowanego

Mówią tak bo chę zarobić. W DT niby też si enie dało odblokować a wszycy to robią. NIe szukaj servisu hondy tylko uniwersalnego a najlepiej elektronika lub elektomechanika. Jak jesteś z Poznania to pogadaj z Dominikiem Z HRG on pewnie będzie wiedizał gdzie takie rzeczy robia. - To oczywiście jakby sie kumpel z Tobą nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią tak bo chę zarobić. W DT niby też si enie dało odblokować a wszycy to robią. NIe szukaj servisu hondy tylko uniwersalnego a najlepiej elektronika lub elektomechanika. Jak jesteś z Poznania to pogadaj z Dominikiem Z HRG on pewnie będzie wiedizał gdzie takie rzeczy robia

 

Jasne. Dzieki za rade. Ale przecież nie pojade do serwisu i nie powiem że zdejmuje sie blokade elektronicznie nie zamieniając na inny odblokowany. Zaraz pisze do Dominika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...