Skocz do zawartości

Organizuje wyprawe Litwa-łotwa-Estonia-Finlandia-Rosja-TANIO


SajGoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Pawlo, napisz w jakich dniach masz wazna wize. Byc moze uda nam sie dopasowac terminy jadac najpierw do Rosji. Dajcie koniecznie wszyscy znac jak tylko dostaniecie wizy. Szczerze mowiac nie jestem pewien czy wszyscy dostana je w poniedzialek. Moja odebralem o tydzien pozniej niz obiecano!

Wojtalski i Michal - Dajcie znac czy pozniejszy wyjazd (13 - 16) jest wogole mozliwy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Chłopaki wspołczuje Wam. Śledze temat bo byłem nim zainteresowany. Trzymam kciuki za wyprawe choc sam nie pojade. Zanosiło sie, ze nigdzie w tym roku nie pojade, ale jakims cudem udało sie i jade w najblizsza niedziele do Rumuni. Nie dajcie sie ruskimk urzedasom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nasza ekipe, a wiec listen cerefully because i say only once ;) od dwoch dni nic nie robimy normalnie z Wojtkiem tylko ustalamy terminy naszej trasy i juz sie wydawalo wczoraj wieczorem ze bedzie dobrze a tu... Lepiemu sie plany pokrzyzowały. Nagieliśmy plan jak się dało i to nasza propozycja podrózy i mamy nadzieje ze bedzie dla wszystkich akceptowalna.

zaczne od nas (Wojtka i mnie)

11 lipca poniedziałek - Poznań - Giżycko 420km

12lipca wtorek Giżycko-Kaunas-Kłajpeda-Palanga 500km

13lipca środa Lepi dojezdza do Was i ruszacie do Kowna 424km

My lezymy na plazy otoczeni ładnymi Litwinkami

14lipca spotykamy sie wszyscy w Rydze

Sajgon Kaunas-Riga 281km

My Palanga-Riga 264km

15lipca Riga-Tartu 256km

16lipca tartu-Petersburg 333km

17lipca Petersburg

18lipca po południu do Helsinek 393km

19lipca Helsinki

20lica po południu Tallin

21lipca Tallin

22lipca Tallin-Riga 312km

23lipca Riga-Vilnius 291km

24lipca Vilnius

 

No to tak by to wyglądało w skrócie, mam nadzieje że to bedzie juz dla wszystkich akceptowalne. bez wiekszych awarii powinno sie udac. I bez, odpukac, ulewnych deszczow. Lepi mam nadzieje ze Cie to zadawala bo planowalismy to glownie z mysla o Tobie(jak to ładnie zabrzmialo czyż nie??? :D ). Ludziska więc zbierajcie manatki grzejcie maszyny zebysmy mogli wkoncu sobie wypic dobre zimne piwko na obczyznie.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal dobrej roboty. Mi sie podaba bo daje mi szanse jechac z wami.

U mni wyglada to tak: 12 lipca jestem na 8 godznnej rozmowie kwalifikacyjnej (horror!), jade do domu przebieram sie i jade o 20 godzinie do polski. Znajduje pierwszy motel i spie do rana. Wstaje, jade dalej i jestem przed poludniem w Warszawie, spotykam sie ewentualnie z innymi i lecimy dalej.

Generalnie popieram plan Michala w calej rozciaglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekimarco

well done Michał

miejmy nadzieję, że uda się w przyszłym tygodniu wszystkim wyruszyć

ja mam obiecaną wizę na ten piątek, więc na weekend będę ready to go

dajcie znać gdzie będziecie w Giżycku w poniedziałek, to może uda mi się dotrzeć tam wieczorem i wypić z Wami zimne mazurskie piwko

pozdrawiam

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał czy mozesz byc 11go na 18sta w Suwałkach razem z Wojtalskim?

Ja musze wyjechac 11go, bartek z Wawy odbierze mi wize o godz.14:10 i goni na Suwałki. Ja inna droga z Pawlem i innymi dojerzdzamy na dane miejsce i wyruszamy. Nocleg gdzies w Wilnie.

A Ty Lepi 13go w nocy gdzie mozesz najdalej dojechac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj organizator mieszasz a mieszasz. Napisz nam ladnie i przejrzyscie oco Ci chodzi. Lepiego jak zobaczy Twoj dzisiejszy krotki wywod z pewnoscia to zainteresuje. Po pierwsze co Ci nie pasuje w tamtym planie. zaakceptowali go prawie wszyscy bo i Lepi i Pawlo i Wojtekimarco i my wiec komu on nie pasuje. Mowisz ze jakims ludziom, ktorzy nie maja dostepu do forum to znaczy powiedz o kogo chodzi i w czym rzecz. Mowiles mi dzisiaj ze musza byc 24 w domu a przecie 24 jestesmy drugi dzien w Wilnie i nie ma przeszkod zeby sypac do chaty zreszta ze Wy macie nie za daleko. To jedna sprawa

Druga to ze to nie jest wporzadku do Lepigo. Dla nas z Wojtkiem najlepszym terminem byl piatek lub sobota - i taki tez byl zreszta Twoj plan (jeszcze niedawno) zeby tak jechac i to Wy daliscie w tej sytuacji tylka z wizami a my nie riobilismy z tego powodu problemu wiec teraz nie rob go Lepiemu.

A po trzecie jak musi ktos z nas byc w domu 22 i nie da rady inaczej z jakis powodow to napisz nam co to jest teraz za trasa ktora chcesz teraz realizowac. dzisiaj jeszcze jak gadlismy mowiles ze chcesz ruszac 11 ale pierwotna trasa, a teraz piszesz o noclegu w Wilnie???? jak to chcesz rozplanowac??

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Lepi 13go w nocy gdzie mozesz najdalej dojechac??

 

Nie wiem do kad dojade. Tak jak pisalem 12 lipca jade na noc do Polski.

Bede gdzies o pierwszej w nocy w jakims hotelu pewnie tuz za granica. Dalej jade okolo 7 - 8 godziny rano (13 lipca). Jak daleko moge dojechac?

Pewnie bede mocno zje*any i dojade gdzies do wschodniego konca Polski. Zalezy jeszcze czy ktos bedzie jechal ze mna i mnie dopingowal.

 

Rozumiem ze ktos musi wczesniej wrocic i nie ma problemu. Mi zostanie jeszcze troche wolnego i chetnie zostane do konca lipca np. na Mazurach.

Moze ktos tez ma ochote. A jak ktos ma maszyne nadajaca sie w "lekki teren" to jeszcze lepiej.

Pozdrawiam i sorry za zamieszanie z moimi terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał K1100rs mam małe pytanko: czy Ty mi robisz jakies wyrzuty?! Czy mi sie wydaje?! Z drugiej strony zawsze gdy mysle ze mi sie wydaje to w rzeczywistosci tak jest ! -ale to nie jest zasada

 

Ciesze sie ze sie wychylasz i piszesz co myslisz, ale popatrz na sprawe z drugiej strony.

Szanuje Wszystkich tzn. rowniez tych ktorzy jada z nami a nie sa na forum. Bartek z Wawy chcial jechac i wracac wczesniej ale powiedzialem mu ze ze wzgledu na Lepiego musimy wrocic w wekend 22-24ty.

Teraz chce pogodzic tak zeby wszystkim pasowalo chodz jest to trudniejsze niz kogos sobie olac. Sklada sie tak ze ja nikogo nie znam z Was i dlatego wszystkich traktuje na rowno moze z małym plusem dla Lepiego bo to On pierwszy zglosil sie na wyprawe i jest na "TAK" do samego konca. Nie wiadomo kto bedzie klopotwowym gosciem a kto pomocnym i bezkonfliktowym.

Michał K1100rs nie wymuszaj na mnie zebym sobie olal kogos lub pewne sprawy z racji ze piszesz ze wszystkim pasi Twoj plan.

Aha i nie miej do mnie pretensji z tymi wizami bo gdyby poczta dostarczyla list na drugi dzien lub na trzeci ale rano to wszystko bylo by OK. Ja na przyklad nie wspomnialem ani slowem dlaczego macie wize na 2 dni. Wierze ze nie dalo sie inaczej i dlatego nie skupiam sie na tym tylko nad tym zeby byc w tych dniach w Rosji.

Sorry nie wiem jakie byly Twoje intencje, ale po rozmowie z Toba i po przeczytaniu j.w. odebralem tak jak widac. jesli sie myle to prosze skorektoj moj tok myslenia. Apsolutnie nie chce sie nastwiac anty wobec jakiejkolwiek osoby z wyprawy przed wyprawa.

Wlasnie wypusilem powietrze z plóc po tym jak wyrazilem co mysle.

 

Sprawa dosc wazna:

Własnie bylem w PZU i wykupilem ubezpieczenie NW od (nieszczesliwych wypadkow) za 2 osoby zaplacilem 60zł na 14 dni. Wydaje mi sie ze warto, pokrywaja leczenie a jak cos to kase ktos dostaje (4000euro).

 

P.S.

Zeby sprawa byla prosta: nie pozwole do tworzenia jakichś koalicji. Jak ktos cos ma do powiedzenia to niech mowi (zadnego wszczynania konfliktow, kłótni) a jak nie to znaczy ze sie zgadza a nie gada komus innemu po cichu. JASNE ? :evil2:

:? -Don't wory, by HAPY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cie Sajgon tym razem przeczucie myli. Nie robie Ci rzadnych wyrzutow, ani nie mialem Cie zamiaru urazic. Myslalem ze powaznie gadamy na temat tego zeby wszyscy jechali i na tym nam tylko zalezy a nie jakies obrazanie sie. Zdziwilo mnie to co dzisiaj napisales w cholere. Przecie my z Wojtkiem jestesmy najbardziej elastyczni do terminow i nie chcemy nikomu z zadnych powodow robic problemow. Dlatego robilismy plan z mysla o Lepim, ktorego znam tak samo jak Ciebie. Jedyne co chcemy wiedziec to jaki jest wkoncu plan. Oto Cie wczoraj prosilem. wiesz ze my wyruszamy wczesniej i jestesmy zwiazani Rosja dlatego Cie jeszcze raz oto pytam? Ludzie z Poznania sa dokladni, musza miec wszystko zaplanowane i wyliczone dlatego napisz plan. I to wszystko. I nie rob problemow ktorych nie ma. Mamy przejechac razem dodre 3tysiaczki, popic razem piwa i sie pobawic. Daj spokoj i zapomnij o sprawie, bo jak dla mnie wogole sprawy nie ma. Trzymaj sie i naspiz PLAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj plan jest jak najbardziej ok, tyle ze ja chcialbym wyjechac 11go i czekac na Lepiego gdzies na Litwie a nie na lubelszczyznie. O ok. 12:00 w poniedzialek bym wyjezdzal i najlepiej z jakas grupka, np: Pawlo z kuzynem oraz wojtekimarco. Bardzo chetnie bym sie wybral na zachod Litwy.

W rozmowie z Michał k1100rs na GG plan:

12 zrobic kowno klajpede i palange, 13 czekamy na Lepiego w palandze, 14 - 15 Ryga, 16-18 Petersburg, 18- 20 Helsinki, 20-21 Tallin, 22-23 Wilno

uwazam za Ok.

PAWLO ! mozesz byc u mnie 10go lub 11go na 12stą ???

Chcialbym zeby wszyscy byli 11go o 18stej w okolicy Suwałk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekimarco

witam

rozumiem lekkie zdenerwowanie niektórych, w końcu wyjazd już blisko

sam nie mogę usiedzieć na miejscu, tym bardziej jak kobieta doradza Ci co chwilę co wziąć i jak na siebie uważać :twisted:

co do kasy to wydaje mi się, że euraki powinny wszędzie zdać egzamin, chyba, że sie mylę, co do Rosji (myślę, że tam akceptują każdą walutę, w każdej ilości), to dajcie znać

co do miejsca spotkania, dla mnie dobrym pomysłem, było Giżycko w poniedziałek wieczorem, ze względu na odległość (kraków)

ale jeśli padnie na Suwałki o 18, a potem jeszcze na Litwę, to też jakoś dam radę, no problem (wtedy melduję się u Ciebie Sajgon w poniedziałek koło południa)

:)

pozdrawiam

wojtek

 

p.s.

mam nadzieję, że jutro odbiorę wizę

 

[ Dopisane: 08-07-2005, 14:31 ]

:!:

ważne

właśnie się dowiedziałem o konieczności posiadania kamizelek odblaskowych w finlandii. podobno sprawdają przy wjeździe

więc kto nie ma to lepiej niech odpali motor i podjedzie do supermarketu

koszt ok 20 zeta

 

pozdrawiam

wojtek

 

p.s.

mam wizę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem juz mape dotyczaca calej trasy,niech ktos kupi jakis dobry przewodnik o Sankt Petersburgu ktos inny niech kupi o Helskinkach inny o Estoni a inny o Łotwie. Pawla kuzyn ma kupic o Litwie.

Co do przewodników, to ja biorę przewodnik "Litwa, Łotwa, Estonia" Pascala, a Michał "Petersburg - Miasto białych nocy" wydawnictwa Bezdroża. Brakowało by jeszcze Helsinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...