Skocz do zawartości

Organizuje wyprawe Litwa-łotwa-Estonia-Finlandia-Rosja-TANIO


SajGoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Z ostatniej chwili:

 

Dzwoniłem do Ambasady Rosyjskiej w Warszawie i dowiedzialem sie ze:

bedac w Finlandii i chcac wracac do Polski to rozumiane jest to jako powrot. Dlatego tez, przysluguje mi wiza tranzytowa.

Tak wiza kosztuje 100zł :-) ale ze jestem w wieku od 16-25 lat to mam 50% znizki.:-) :-)

 

WSZYSCY KTORZY NIE MAJA WIZY prosze o jak najszybszy kontakt telefoniczny ze mna.

www.sajgon.prv.pl/wyprawa -dział INFO

 

Podam adres do goscia ktory z nami jedzie i mieszka w Waszawie. Na owy adres prosze przeslac PASZPORT, WYPEŁNIONY I PODPISANY WNIOSEK WIZOWY, ZDJECIE 4x3cm I %)zł.

 

We wniosku wizowym w miejscu daty nalezy napisac od 13 - 23 lipca, bo wiza tranzytowa jest na 10 dni.

 

Ci ktorzy maja wiecej niz 25 lat musza wyslac 100zł

 

Apel kieruje do osob z woj. mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podlaskiego.

 

Ci ktorzy mieszkaja w innych wojewodztwach niech niezwlocznie kieruja sie do swoich konsulatow do ktorych naleza.

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a jak reszta ??

11 bylby OK, ale Wojtalski musi bracac max 22go. Wiec wyprawa by trwala 11 dni. Boje sie ze gdzies nam sie spodoba i obstaniemy i malo bedzie czasu na np: Petera czy Wilno :-(

Z 2 strony przesuwajac date wyjazdu mamy wiecej czasu na przygotowanie sie do wyprawy.

 

Sprawa wizy:

Prosic o wydanie wizy tranzytowej dwu kierunkowej. Jak cos to jedziemy od Norwegii i chcemy wracac do Polski przez Rosje.

W miejscu CEL i TRASA: "Sankt Petersburg, Tartu, Polska"

INDEX GRUPY TUR.: nic nie wpisywac

NAZWA INSTYTUCJI:nic nie wpisywac

UBEZPIECZENIE: nic nie wpisywac

Ja jutro czyli w srode rano bede dzwonil do amby by potwierdzic te dane.

 

Dodam jeszcze ze jest mozliwosc wykupienia wizy trazytowej-jednokierunkowej w Finlandii.

 

Sorry ale nie wiem czy nie pojedziecie beze mnie. :-(

Skoro zrobiłem sajgon zwiazany z cala wyprawa to dopne ja na ostatni guzik. Sprawa dotyczy $ :-(

W tej chwili nie mam na wyprawe kasy. Musze koniecznie sprzedac drugi MOTO. SUZUKI Bandit 600 lub VW Passata Combi z '90 roku. Jesli nie sprzedam zadnego z nich to pozostanie mi życzyc Wam szerokiej drogi.

 

Gdyby ktos chcial kupic to chetnie sprzedam.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M50484

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Chodzi o to ze nie chce wydawac iles kasy na mapy, przewodniki i inne duperele w cenie 20zł za sztuke a pozniej dzielic to na osoby, dlatego niech kazdy kupi jakis przewodnik. Siedzialem w Empiku 4 godziny i przejrzalem wszystkie mapy i przewodniki jakie byly, dotyczace naszej wyprawy. Najlepsze wydaly mi sie firmy MARCO POLO czy cos takiego. Jest w nich duzo zdjec, adresy, ceny za paliwo, jedenie...

Ja kupilem juz mape dotyczaca calej trasy,niech ktos kupi jakis dobry przewodnik o Sankt Petersburgu ktos inny niech kupi o Helskinkach inny o Estoni a inny o Łotwie. Pawla kuzyn ma kupic o Litwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie biore pod uwage wyjazd 11 - go. ale 11 dni to troche malo.

Chetnie zatrzymalbym sie dluzej w paru uroczych miejscach zamiast gonic bez przerwy. Terminu powrotu raczej nie uda mi sie przesunac, wiec wielka prosba: przygotowujcie sie jak najszybciej i wyjezdzajmy jak najwczesniej.

A ty Sajgon postaraj sie uzbierac troche kasy, jak ci zabraknie paliwa to ci dolejemy a z glodu tez nie damy ci umrzec wiec jakos to bedzie.

Przewodniki mozna kupic na miejscu, ja i tak niem mam gdzie.

Ladowarke biore na AA i AAA akumulatorki, laduje < godzine, takze w czasie jazdy.

Jak ktos potrzebuje jakies drobiazgi z Louisa, POLO albo Hein Gericke to meldujcie na priv'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki LEPI za słowa otuchy!!

Nie poddam sie bez walki, nie martwcie sie...

Nie spoczne, do poki starczy mi sił!

 

Z całem szacunkiem dla Wszystkich, ale nie mozemy zmienic pierwotnego terminu dla kogos to doszedl pozniej kosztem osoby ktora zglosila sie jako pierwsza i jest zdecydowana do ostatniej chwili.

 

Z bulem jelit DarekVFR ale jesli Wszyscy sie opowiedza tak jak Lepi to Sorry Winetu ale bedziemy zmuszeni pojechac 7go. Chciałbym bardzo zeby wszystkim dogodzic-niczym klimatyzator w upalny dzien, ale jak mowia: "wszystkim nie dogodzisz..."

 

Chcialbym miec jakies dni rezerwowe,gdyz "Wszystko sie może zdażyć..."

nie daj Bóg ! ale...

 

[ Dopisane: 29-06-2005, 14:23 ]

Dzwonil do mnie wojtekimarco i mowil ze w Krakowie nie chca mu dac tranzytowej. Dzwonilem do Amby CCCP w Wawie i powiedzieli ze moze byc tak ze w Krekowie moga miec rozne podejscie do wiz niz oni.

 

Najlepiej, najprosciej to podzwonic do bior podrorzy i zapytac ile chca za wauczer, wytargowac i wykupic wize w ambasadzie. Łaczny koszt nie powinien przekroczyc 120zł.

 

[ Dopisane: 30-06-2005, 15:02 ]

Sprawa wyglada tak:

wyslalem (listem poleconym, priorytetowym) Bartkowi we wtorek paszport moj i mojej dziewczyny. Pierniczona POCZTA POLSKA nie dostarczyla go mu do dnia dzisiejszego (czyli do czwartku). Zadzwonil do mnie Pawlo czy w ogole jade, bo do Bartka nie doszly zadne paszporty i odebral to tak, ze w ogole ich nie wyslalem. Zadzwonilem do Bartka i pytam... mowie zeby gonil na poczte. Okazalo sie ze list jest a Bartek nie zdazyl do konsulatu,bo oni pracuja do 12stej. Tak wiec liczac od piatku to w na srode czy na czwartek nie bede mial wiz, najprawdopodobniej w piatek.

DarekVFR mowil ze moze wyjejechac 10go, to dzien mamy wiecej jak Lepi by mogl zostac na maxa to byloby ok 13 dni na wyprawe. Tym sposobem wszyscy byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sajgon ten ostatni wpis jest nam jak najbardziej na ręke. Otoz po walce i to nie jednej w konsulacie skonczylo sie na voucherach. I tak, po pierwsze dopiero jutro idziermy zlozyc o wize wiec bedziemy mieli w przyszly piatek. Dlatego my (Wojtalski, Lepi i ja) wyruszyli bysmy sobie w tamten piatek 9 i wowczas 10 spotykamy sie z Wami gdzies tam przed granica Litewska. Jest jeszcze jeden maly niuans ze Wojtalski i ja mamy wize tylko na 3 dni od 16 - 18 wiec w tych dniach zmuszeni jestesmy wjechac i wyjechac z terytorium Rosji. Ale ruszajac wlasnie 10 idelanie (odpukac bez niespodzianek) powinnismy byc w tych dniach w Petersburgu. Nas w Poznaniu wizy z voucherami wyniosly 200zl, ale co zrobic Petersburg przecie trzea zobaczyc bo to jak postawienie kropki nad i. Wiec ta ostatnia propozycja byla by dla nas najlepsza, a zreszta nie mamy innego wyboru. Napiszcie ostatecznie jak sprawa wyglada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem kilka malych zamowien ze sklepow, mala prosba

oprocz nazwy i numeru katalogowego prosze podawac ceny artykulow. Nie wiem jakie macie katalogi (aktualne, polska edcja czy cos jeszcze).

Chcialbym uniknac ewentualnych nieporozumien. Ty Wojatalski tez przeslim mi jeszcze raz pozycje z cenami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekimarco

hello

dzisiaj stoczyłem ostrą walkę w konsulacie i wszystko zakończyło się porażką (brak vouchera, zaproszenia itd., w krakowie nie do przeskoczenia)

na szczęście firma, na którą namiary dostałem od wojtalskiego (dzięki) pomoże mi i paszport z wizą powinienem odebrać w piątek w przyszłym tygodniu

tak więc na weekend jestem ready to go

piszcie jak ostatecznie u Was wyglądają sprawy, bo wyjazd to jakoś tak w przyszłym tygodniu, więc niedługo :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

U mnie sprawa troche sie pogmatwała. :-(

Bartek ktorego prosilem o zalatwienie wiz zostal odeslany z kwitkiem. vauczer, zaproszenie i takie tam ba, bla, bla...

Jak stwierdzil nie ma z nimi rozmowy, absolutnie zadnej dyskusji, jedynym argumentem przemawiajacym jest KASA $$$.

Wizy zalatwiane sa przez jakas firme i beda kosztowac po 120zł ale beda zrobione na poniedzialek (11.07) na godzine 15:00. :-( :-(

Sprawa dotyczy mnie, mojego plecaczka, Pawla z żona i Jego kuzyna.

Bede robil wszystko zeby odbior byl mozliwy przynajmniej w poniedzialek na godz. 8:00 ("znaczy sie rano").

Troche mam wyrzuty sumienia ze opozniam wszystko, ale nie mialem pojecia ze w ambasadzie Rosji tydzien trwa 3 dni(poniedzialek,sroda i piatek).

W sumie dalem zapytanie na forum jak sprawa wiz ale nikt nie pisal ze takie sa problemy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, martwi mnie sprawa wiz. Wiem ze te opoznienia to nie wasza wina, szkoda jednak ze nie probowaliscie wczesniej. Co prawda ja swoja wize mam, ale co z tego. Jak na razie wyjazd sie oddala i nie jestem pewien czy wogole dam rade. Pogadam w tym tygodniu z szefem o kilku dodatkowych dniach urlopu, rozmowa bedzie ciezka.

Powodzenia w zalatwianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę to, że z Michałem mamy wizę do Rosji w terminie 16-18 lipca i ani dnia więcej. Także musimy w tych dniach być w Rosji, a wyjeżdżając 11 trzeba będzie nieźle poganiać. Może dałoby trochę przyspieszyć tą wizę ($$$). Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje terminy sie pozmienialy. Dostalem dodatkowy tydzien urlopu ale musze dluzej zostac w Niemczech, Najwczesnie moge byc w Polsce 13 Lipca i mam czas do 31 lipca. Wize mam na caly lipiec wiec ze mna nie ma problemu. Nie wiem kiedy inni beda mieli wizy i na jakie dni. Ewentualnie mozemy jechac w odwrotnym kierunku.

Dajcie znac co o tym myslicie, niestety moje terminy sa "zelazne".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dalej jestesmy elastyczni czasowo ,a że nasza wiza będzie dopiero w

poniedziałek to nie ma problemu poczekać jeszcze troche 8)

 

Co do jazdy w drugą strone to było by to dobre rozwiązanie dla

wojtalskiego i Michała . Nam też pasuje .

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...