Skocz do zawartości

XJ 600S Diversion nie pali


makumba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Dzisiaj zarejestrowałem i ubezpieczyłem moto i postanowiłem się pierwszy

raz przejechać. Wlałem 5 litrów paliwa i jedziemy. Po około 40 kilometrach

zaczoł przerywać, myślę mało paliwa, rezerwa, jedziemy dalej. Potem

tankowanie i myslę sobie zobaczę jak to jedzie, 120, 140, 150, 0 djabli

wzieli napend szybkoścomierza... Potem było jeszcze gorzej... Zaczoł

przerywać i zgasł. Pomacałem dwa kolektory gorące, dwa zimne, myślę

świece... Zadzwoniłem kolega przywiózł cztery nowe, wkręciłem i dupa....

Iskry są a paliwa jak by niet... Moto z 95 roku, pompy chyba tam nie ma,

jest za to zawór który odcina paliwo, może on się spieprzył?

 

Reasumując 7 kilometrów pchania, w życiu się tak nie zmachałem, ciuchy

mokre, można wyrzymać... Akumulator rozpierniczyłem na max. Poradzcie co zrobić...

 

Pozdrowienia z Suwałk.

Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz które kolanka były zimne ,sprawdz jakośc połączeń przy cewkach wysokiego napięcia podłącz akumulator najlepiej od samochodu.Na dwóch cylindrach xjota musi też odpalić świece nie mogą być zalane wypal na gazie przerabiałem ten temat kupiłem sobie mały palniczek na gaz za pare złotych ,pompa paliwa oczywiście jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pompa to to urzadzenie w kształcie walca, które jest w poprzek przykrecone do cylindrów i dochodzą do niego dwa czrne przewody? Dwa środkowe były gorące, a iskra jest na wszystkich. Swiece są nowe ale suche. Po południu idę powalczyć. Jak najprościej sprawdzić pompe?

 

Pozdrowienia Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to jest elektrozawór podgrzewania gaźników pompa paliwa jest między kranikiem i filtrem paliwa a gazinikami jeżeli masz taką jak ja to jest napędzana podciśnieniem z kanału dolotowego przez wężyk chyba że masz elektryczną , odłącz wężyk paliwowy od gaźników (zdejmi zbiornik) i zobacz czy pompuje paliwo kranik ustaw na pri (środkowe położenie) i zobacz czy leci paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem.

 

Co chodzi o szybkościomierz, to gdy mi montowano nowe uszczelniacze prawdopodobnie źle załorzono napęd i te blaszki nie weszły na swoje miejsce. Rozebrałem i były pogięte, wyprostowałem, złożyłem i działa.

Co chodzi nie palenie to se wszystko dokładnie obejrzałem pościągałem przewody i najprawdopodobniej nie łączył kabel od elektrozaworu. Podładowałem akumulator i zapalił dosyć szybko, najpierw jak by na dwóch po chili już na czterech. Wszystkie kolektory gorące. Nowe świece zostawiłem.

Kupiłem preparat do czyszczenia gaźników, ale go nie użyłem, nie ściągałem zbiornika.

 

Czy sa jakieś preparaty, któte wlewa się do zbiornika i czyszczą gaźniki, rozpuszczają syfy itd. Wymyślili już coś takiego?

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jutro jak bedzie odpowiednia pogoda, to polatam po okolicy, może na początku zbytnio nie oddalając się od garażu :(

 

Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem ze zgaśnieciem motocykla powtórzył się wczoraj 40 km od domu...

Tym razem jednak było jeszcze widno i znalazłem przyczynę całego zamieszania... A było nią, zatkanie odpowietrzenia w korku paliwa :(

Teraz otwieram korek co kilkanascie km i jest O.K.

Napiszcie którendy powinno dochodzić tam powietrze, czy przez tą dziórkę która zakrywa przelew paliwa, chyba jednak nie... Gdzie tego szukać. Niby sprawa prosta a jednak nie mogę znaleźć takiego miejsca.

 

Pozdrowienia Darek.

PS. Ciągnie w okolocach 170 w dwie osoby, tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...