Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przejedz sie z 50 km po miescie z temperatura ok 30 stopni w integralu...

 

OK zgodzę się, że najlepiej byłoby mieć dwa kaski, dwa komplety ciuchów itd. Kogo na to stać? W naszym klimacie temperaturę 30 st masz 20 dni w roku, a chłód 120 (nie licząc zimy). Do tego przegrzanie w mieście to głównie dyskomfort, a przechłodzenie w jesiennej trasie to może być brak możliwości powrotu do domu, a łzawienie oczu to na pewno. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklista w pelnym kasku na chopperze to ewenement, (...) ( to tak jakby jechal gosc na sporcie w kowbojkach lub chapsach.)

 

Ok Worriot. Nie ma co się spierać o gusta. Ja w kazdym razie jestem ciapciak i nie lubię jak mi zimno, mokro itd. Nie chce mi się konserwować skóry więc mam tekstylne ciuchy, nie mam frędzli, bo nie lubię i kask integral, bo w nim nie wieje. W kazdym raziem polecając integrala koledze z forum a nie jeta miałem szczere intencje.

Pojednawczo powiem, że skóra i jet wizualnie bardziej mi się podobają i jak się przeprowadze do Kaliforni to sobie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie grosze 3

kask typ Freedom - Police

i oczywiście gogle

wiosną chusta na usta bo inaczej tam mucha tłusta i szyba na długie trasy - głupio że nie idzie ich podnosić

ale cuś za cuś

Ale to co kompu się podoba jest najlepszejsze - jeśli chodzi o gusta

a funkcjonalność to inna sprawa

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że kask typu jet jest rozwiązaniem kompromisowym. Osobiście jeździłem w kasku otwartym z goglami przez 4 sezony i powiem krótko:nigdy więcej! Jest to dyskomfort, ktory coraz bardziej przeszkadza - zwłaszcza w trasie. Kaski integralne nie podobają mi się i też uważam,że średnio pasują na choppera. Co do kupowania przez internet to też odradzam. Czasem kask ma dobry rozmiar, ale jest po prostu niewygodny(każdy ma inny kształt głowy). W zeszłym roku przed zmianą kasku przymierzałem mnóstwo jetów i mimo iż np. kask agv był ładny i miał odpowiedni rozmiar, to po kilku minutach marzyłem o tym,zeby go zdjąć...

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli zastrzeżeń do Jeta nie macie??:(

 

owszem, zwroc uwage na "daszki" , ja mam UVEX FUTURA który ma daszek który dość mocno chałasuje jak jedziesz powyzej 80km/h co przeszkadza ale w komplecie sa zaślepki i mozesz sobie daszek zdemontować, mimo wszystko na choperka polecam jety, Jak jesteś z Poznania to podedz na Dabrowskiego maja dość słuszny wybór,

Pozdrówka Ejas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A co myslicie o tym? - Caberg Downtown http://www.rapid-motocykle.pl/?akcja=kaski&mk=1&mod=12 - wyglada za***iscie (na zywo tez), no i ta druga szyba-okulary... 8) A cena tez nie taka jak tam widnieje - u Szpili w Rybniku mi dzis wolali 420zl...

Jeden szkopul - najwiecej opinii (choc, nie powiem, dobrych) wyczytalem na stronkach o skuterach i nie wiem co myslec czy to powazny kask, czy cos do predkosci 50 km/h... Ktos mial / jezdzil / slyszal cos wiecej o nim...?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko to kwestia pieniędzy

Nabyłem sobie wczoraj caberga Freedom no i dotego gogle jeszce kupię w poniedziałek - i ten zestaw mam na dojazdy do pracy 55km.

Na dłuższe wypady i dni z możliwośćią opadów: tutaj napewno jet

Przymierzałem wszelkiej maści Cabergi i dawntown leźał na mym krzywym łbie najlepiej.

 

I jak kolega napisał nie kupuj przez internet bo się można rozczarować.

 

BO np: freedom - musiałem kupić L, a najlepiej z downtowmn lerzała M-ka

muszę przyznać że świetnym rozwiązaniem był też JET Insaider ma wysuwaną przyciemnianą szybę.

Tak więc wszystko to kwestia kasy.

 

A nawiasem w sklepie kask 390 zeta a ja kupiłem za 290 czyli gogle gratis - oczywiście kask przymierzałem a umówiłem się z kolesiem przez internet.

 

Pozdrawiam

Dwa kaski to super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Oczywiscie ze kwestia kasy - jak zwykle :?

 

Klaus: to Ty w koncu kupiles przez neta? Jesli tak to podeslij mi jesli masz na priva namiary na jkaiegos "handlarza" Cabergami... Bede bardzo wdzieczny - raczej sie zdecydowalem na Downtowna tylko tam gdzie chcialem kupic moga sciagnac dopiero na poczatek maja :cry:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZE. powiem wam że kupiłem kask otwarty z szybą GREX za 300zł .to jest to samo co nolan n41 tylko bez daszka.Szyba jest sygnowana znakiem nolan a skorupe wykonuje ta sama firma co dla nolana i z tych samych komponentów więc poco wywalać 580 zeta.Zwruciłem uwagie na caberga insidora ale ten pierwszy był lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...