Skocz do zawartości

Przeróbka wahacza...


PGR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chłopaki!

 

Moje dywagacje są na temat wahacza pod centralny amortyzator i możliwości zaadoptowania go do motocykla z zawieszeniem klasycznym. Z tym, że nie myślę o dostosowaniu konstrukcji ramy pod centralny amortyzator tylko o dostosowaniu takiego wahcza pod wspolprace z dwoma amortyztorami, czyli krótko mówiąc dorobieniu uchwytów dla amorków.

Bawił się ktoś z forumowiczów w takie klocki?

Co proponujecie? spawanie? jesli tak to znacie taki zaklad? (wahacz aluminiowy) . Przykręcenie śrubami? a może to i to na raz?

 

To na razie tylko pytanie, jednak będę wdzięczny za konstruktywne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbym to widziec, bo nie mam pojecia czy da sie tam dorobic uszy aluminiowe i je dospawac, czy tylko wstawienie tuleji aluminiowej gwintowanej pod srube wchodzi w gre... magika takowego ja posiadam, ale w gdansku :clap: jezeli boisz sie o wytrzymalosc, to popatrz na mocowanie pod centralny na wahaczu i zrob podobne (o podobnej grubosci scianek). masz 2 amory wiec jak zrobisz tak samo grube, to bedziesz mial okolo 4 krotny zapaas wytrzymalosci :clap: a dlaczego? bo centralny jest jeden, a ty chcesz 2 oraz na centralny dziala wieksza sila, bo jest blizej osi obrotu wahacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego gościa lubie.... 8) Uszy chciałbym dorobic na tej samej odległości od osi łożyskowania więc kąt się nie powinien zmienic, Wahacz stanowiący bazę do przeróbki to jest dwa razy szerszy od oryginału i jest to kawał porządnego aluminium więc myślę, że nie będzie problemu z wytrzymałością, zwłaszcza żedawca jest trochę cięższy od maszyny która dostanie przeszczep.

 

Odezwę się na PW

dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...