Skocz do zawartości

Gilera Arizona- ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Strzalek, znasz moze jakies ciekawe strony/serwisowki/info o silnikach minareli? Najlepiej od tych Tuaregowych ETX 50 ... ciezko cokolwiek znalezc.  

Nietsty nie znam. Wszytko co wiem nauczyłem sie od znajomego mechanika który miał aprilie a teraz HMa i czasem robi takie sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy doswiadczony mechanik samochodowy jest w stanie sprawdzic co z elektryka w tej Gilerze moze byc nie tak? Strzalek piszesz ze ona ciagnie od 5 tys obr/min takze trudno mi bedzie oszacowac jaka moc ma silnik i w jakim jest stanie (patrzac na osiag), bo w tej chwili jej maksymalne obroty to pewnie cos kolo tego. W jaki sposob sprawdzic czy wszystko z silnikiem jest oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzwonilem do czlowieka. NA poczatku oddal do "poje***ego mechanika" motor i chcial zeby zregenerowal tylny amor. Koles po prostu zajechal sprzet. Mial go podac do sadu ale stwierdzil ze za duzo pieprzenia. Potem oddal do jakiegos serwisu (remont byl 2 lata temu) i tam zabulil za generalke 2300zl (sa rachunki), wszystko na orginalnych czesciach. Od tej pory zrobione 1000km na polowie gazu takze prawie dotarty. Powiedzial ze jak przelozyl kompletny zaplon od WSK-ki to sie wkrecala dobrze ale zaplon padl po dniu jazdy (sadze ze to bajka bo to za duzo je*****).

Czy ta cewka od ktorej wychodzi przewod wysokiego napiecia jest uniwersalna?? Tzn. czy powinna byc tylko dostosowana pod 12v?? Bo np w motorynce z silnikiem od Simaka mam cewke od Yamahy i iskra lepsza niz na orginalne :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunki to nie wszystko, moga byc fikcyjne.zapytaj sie goscia czy ma stare czesci.

Remont robil jakis spory serwis motocyklowy (nie pamietam nazwy ale odbila mi sie o uszy kilka razy), a sadze ze taki przekret moglby spowodowac brak jakichkolwiek klientow, ale wiadomo- dopoki nie zobacze to nie uwierze :clap:. Dokladnie poslucham silnika, czy rowno pracuje, nei dzwoni itp... Sprzedajacy lata na DR650 i dlatego sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46953992

A co myslicie o tym sprzecie? Koles chce niewiele wiecej ale jest w 100% sprawny. Mam takie same pytanka tj. Jaka moc' date=' awaryjnosc i jak z czesciami[/quote']

W tej samej cenie masz to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47029346 Nowsze, z częściami nie ma problemu do tego sportowy wydech , zawór wydechowy i z tyłu amorek olejowo gazowy :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie masz to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47029346 Nowsze, z częściami nie ma problemu do tego sportowy wydech , zawór wydechowy i z tyłu amorek olejowo gazowy

Hmmmm fakt :clap: . Slyszalem ze te MTX-y waza ponad 130kg a to mi srednio lezy. Aha i jak u niego z moca? Bo np. gdyby mial 20km i 130kg to osiagi chyba niebylyby oszalamiajace :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie masz to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47029346 Nowsze' date=' z częściami nie ma problemu do tego sportowy wydech , zawór wydechowy i z tyłu amorek olejowo gazowy

[/quote']

Hmmmm fakt :clap: . Slyszalem ze te MTX-y waza ponad 130kg a to mi srednio lezy. Aha i jak u niego z moca? Bo np. gdyby mial 20km i 130kg to osiagi chyba niebylyby oszalamiajace :clap:

Kidyś szukałem mocy MTX 125 bo si enia inetresowalem to znalzłem że ma albo 23 albo 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kidyś szukałem mocy MTX 125 bo si enia inetresowalem to znalzłem że ma albo 23 albo 27

A jakbys mial porownac jego osiagi do osiagow DT125??

Kiedyś porównywaliśmy DT 125 85 i MTX 125 tez z tego roku tyle, że DT robiłem ja i chodziła bardzo dobrze a w Mtxie był orginalny wydech. DTek szedł lepiej od MTXa. Tyle ze nad tym MTXem trzeba by było troche poracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma DT125 drugi ma MTX125 i powiem ze maszyny podobne i obie dobre' date=' ja bym kupil tego mtx'a jak stan bedzie dobry i beda papiery bo o tym nie wspomnial[/quote']

Z tych motocykli które pokazał Enduroguy też bym wybrał tego MTXa. Ma atac i gazówke z tyłu i co honda to honda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daliscie mi duzo do myslenia bo jak narazie to (biorac pod uwage ogolne opinie o MTX-ie) wydawalo mi sie ze to ociezale slabe enduro :clap:. Narazie czekam na wiadomosc od kolegi czy chce sprzedac DT125 z 1997 (www.bikepics.com/members/eloelo - niebieska) na "raty". Dostal by za nia czesc kasy a potem reszte. Ogolnie spoko sprzet takze z gazowkai stoi 2km ode mnie :clap:. SZkoda ze MTX jest tak daleko, bo bedzie ciezko z transportem

EDIT: No wlasnie Strzalek na czym polega ten atac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...