Skocz do zawartości

wloski na oponach i lancuch :)


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Przestaly mi przychodzic powiadomienia z tego tematu i myslalem, ze umarl.

A tu mila niespodzianka :clap:.

Dzieki za rady!

 

To mnie zmartwiliscie tym lancuchem, ze moze miec az tak powazne skutki jego eksploatacja...

A lancuch jest bardziej wyciagniety w miejscu, w ktorym pekl. Dokladnie na zapince, ktora osobiscie montowalem...

No nic. Trzeba bedzie ograniczyc jezdzenie i zbierac na lancuch :clap:.

Piotrze - sprawdze ta gume, jak radzisz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdziesz taki luz to natychmiast do wymiany.

To jest główny powód nierównomiernego zużycia łańcucha

 

To ja sie tu niezgodze!

W XJ mialem nowka gumki i byl tam delikatny luz , nie ze mozna tym ruszach pol metra ale dalo sie wyczuc min luz na zebatce.

A jak wszyscy wiedza zrobilem na tamtym lancuchu sporo ponad 10tys km i nic sie nierownomiernie nienaciaga a co lepsze lancuch tez sie nie zuzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdziesz taki luz to natychmiast do wymiany.

To jest główny powód nierównomiernego zużycia łańcucha

 

To ja sie tu niezgodze!

W XJ mialem nowka gumki i byl tam delikatny luz , nie ze mozna tym ruszach pol metra ale dalo sie wyczuc min luz na zebatce(przy tych gumkach).

A jak wszyscy wiedza zrobilem na tamtym lancuchu sporo ponad 10tys km i nic sie nierownomiernie nienaciaga a co lepsze lancuch tez sie nie zuzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw gumę pod tylną zębatką tzw. absorber.

Czy zębatka tylna jest oprawiona na sztywno czy możesz nią poruszać kilka stopni w lewo i prawo

czy w kazdym moto sa te absorbery? ja mam dt 125 i chyba tego nie mam ;) moja zebatka jest mocowana srubami bezposrednio do piasty

help me, w piatek zalozylem nowy zestaw i nie chce żeby mi padl po tygodniu robiac przy tym wiele wszkod....

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda opona nowa jest pokryta cala cera. Jest ona nakladana dla konserwacii gumy swiatlo, powierze , wilgoc. Za kazdym razem jak sie zaklada nowe opony powinienes ich umyc srodkiem odtuszczajacym, cos do myca motocykli bardzo brudnych. Jezeli chodzi o lancuch, posdstawowy blad ktory popelnia 90 % motocyklistow czesc z lenistwa czesc z braku infotrmacii, to wlasciwa konserwacja8smarowanie) sprayem.

Jezeli masz ochote jest napisane pare sow na ten temat na mojej stronie

"Pomocna dlon"

www.motospart.net

ja zrobilem na lancuchu VFR 40 000 km i jeszcze jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...