Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ma XJ600 do ER5 czy CB500

 

Zarówno ER i CB mają podobnież za miękkie zawieszenie do turystyki we 2 osoby.

Jak pod tym względem wypada XJ.

 

Również czy XJ nie jest zaciężka do jazdy miejskiej

 

Jakie są wady i zalety XJ oraz jego awaryjność. No właśnie - z owiewką czy bez :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś ostatnio był poruszany temat "co wybrać? XJ 600N czy XJ 600S" - chyba jednak lepiej S-kę. Co do porównania to ciężko mi coś powiedzieć, siedziałem tylko na ER5 i mogę powiedzieć, że dla mnie pozycja jest za bardzo wyprostowana (mam 188cm). W mieście XJta spisuje się wyśmienicie, przeciskanie między samochodami nie stanowi dla mnie żadnego problemu, przyspieszenie też w zupełności wystarcza na zostawienie wszystkich na światłach (chyba, że stoisz z innymi jednośladami :) ), ogólnie bardzo fajny motorek - mój pierwszy :D. Mogę się pochwalić, że wybór był udany, teraz tylko przyszedł czas na zmiany - sprzęta oczywiście :D:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie calkowicie z Ario, Jeli milabym kupowac to tylko XJ i jednak z owoewka bo zawsze chroni przed wiatrem , a jazda na golasie powyzej 120-130 to juz mniejksza przyjemnosc i szybko sie meczysz

ZALETY:

silnik nie do zajechania

extra zawieszenie (do jazdy turystycznej - do sportowej troszke za miekkie)

malo pali

naprawde duzo mejsca dla 2 osob

silnik ciagne praktycznie od dolu

naprawde mily moto i powiem ze wcale nieczuje jego masy

WADY

niektore modele 1 tarcza z przodu(chodz tez jest wystarczajaca no ale co 2 to 2 )

silnik tlucze sie jak puszka z gwozdziami - co niemusi byc objawa jakiegokolwiek uszkodzenia poprostu te silniki juz tak maja :)

cena swiec za komplet 120zl :cry:

jak jeszcze cos mi sie przypomnie to cosik doskrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprzet ja juz mam od3 lat i spisuje sie erste klase.DO TURYSTYKI TO SPOK ALE JSLI CHODZI O JAKAS SPORTOWA JAZDE TO TROCHE DOBIJAJA AMORKI I CO TU DUZO GADAC MALO MOCY :lol: :lol: :lol: JA OSOBISCIE POSIADAM ROCZNIK 1992 I JEDNA TARCZA TO ZA MALO.JEST TO MOJ PIERWSZY MOTOCYKL I MUSZE PRZYZNAC ZE BYLO WARTO.MOZNA SIE NA NIM NAUCZYC JEZDZIC(KURWEN -TO MNIE RAJCUJE)MYSLE ZE WERSJA Z OWIEWKA JEST LEPSZA.NIE PIZGA TAK MOCNO JAK BEZX :) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

własnie sprzedalem swoja XJ600diversion. Mialem ja od nowosci tj. konca 1998r. Przez 4lata wyrobilem sobie zdanie na temat xj-y oraz yamahy ogolnie. NIGDY NIE KUPIE NIC INNEGO NIZ YAMAHA. W xj bylem zakochany choc nawet za mniejsze pieniadze moglem kupic Bandyte (1998r suzuki mialo super ceny). XJ jest doskonale wykonana, zawieszenie jest miodzio, jesli ktos nie doceni zawieszenia na drogach warszawy to ...... sam nie wiem.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem xj (Bronx ją katuje teraz :lol: ) powiem tak moto idealne na pierwsze moto ,pierwsza japonie itp,zaje** na codzień szybko sie nagrzewa ,mało pali (z pasażerem po serpentynach ok 5l ,na trasce ok 4 przy 100km/h ok 6 przy 150km/h)

zawieszenie wygodne w miare miekkie i zamiękkie do szybszej jazdy w łókach (czyt zamykać gumy) praca silnika to wiadomo słychać łancuch rozrządu i kosz sprzęgła,pali troche oleju (ok 0,1l na 1000km) -czyli typowa yamaha,ceny cześci zamiennych tanie i prawie wszędzie dostepne ,duża gama modeli do wyboru w różnych przedziałach cenowych (od 6 tys zł<...)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moja xj-ka (z owiewka) to rocznik 93 sprowadzan z niemiec. tam jezdzila jaks kobitka (40-toletnia) :-))) az ciezko uwiezyc bo sprzet jak nowy (kazdy pyta dwu trzy letnia). z tym spalaniem to tak pieknie nie jest (przy ostrej jezdzie) 7,5 literka w dwie osoby przy 170!!! no ale to nie plastik wiec nie ma co narzekac. zawieszenie kijowo miekkie przy gumach dobija a w zakretach wezykuje... czy mozna cus zmienic.

aha ... czy ktos bedzie na bemowie 22 marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja xj-ka (z owiewka) to rocznik 93 sprowadzan z niemiec. tam jezdzila jaks kobitka (40-toletnia) :-))) az ciezko uwiezyc bo sprzet jak nowy (kazdy pyta dwu trzy letnia). z tym spalaniem to tak pieknie nie jest (przy ostrej jezdzie) 7,5 literka w dwie osoby przy 170!!! no ale to nie plastik wiec nie ma co narzekac. zawieszenie kijowo miekkie przy gumach dobija a w zakretach wezykuje... czy mozna cus zmienic.  

aha ... czy ktos bedzie na bemowie 22 marca

ZGODZE SIE Z TOBA Z TYM SPALANIEM !!!!!!!!!!jak sxie jedzie spokojnie tak do 120 to okolo 6 l. lyka ALE JAK JUZ PONAD 120 TO PALI DOSYC DUZO 7-8 L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niemowie ze bylem swiety probowalaem raz postawic na kolo i 2 razy gume palilem ale to wszystko :D , teraz bys jej niepoznal hehehehe (no zostaly jeszcze podnuzki i tumik :D )

:!:

zreszta sam ja zapewne za niedlugo zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...