Skocz do zawartości

czujnik do alarmu


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką głupią sprawę, ale wole się zapytać.

Kupiłem sobie czujnik przechyłu do alarmu i chce go podłączyć. Z alarmu wychodzą 3 kabelki: czerwony, czarny i niebieski, natomiast z czujnika czerwony, biały i niebieski (a na nklejce jest napisane: czerwony 12v, biały- sygnał, czarny- masa). Jedynie czerwony jest pewny ; gdyby nie ta naklejka to niebieski podłączył bym do niebieskiego, ale teraz nie wiem.

 

Jeżeli pomieszam kabellki sygnału z masą (sygnał-masa, masa-sygnał) to coś może się spalić ? czujnik? alarm?

 

dołączam profesjonalny schemat 8)

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=281

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwny ten alarm. Sprawdz w opisie alarmu czy nie masz kableka oznaczonego "masa po uzbrojeniu". Wowczas do tego kabla dalbys bialy od czujnia i czujnik nie ciagnalby niepotrzebnie pradu przy wylaczonym alarmie.

 

Natomiast w przedstawionej kombinacji podlacz tak:

czerwony - czerwony

czarny - bialy

niebieski - niebieski

 

Bledne podlaczenie sygnal - masa czy na odwrot nie bedzie mialo wiekszego znacznia, bowiem kabel sygnal "nastawiony" jest na przyjecie pradu/impuslu, ktorego podanie powoduje zainicjowanie alarmu. Stad tez mylne podlaczenie masy do kabla sygnalu spowoduje, ze alarm nie bedzie "wyl" mimo podania sygnalu od czujki.

Natomiast podanie sygnalu na mase alarmu spowoduje zapewne, ze alarm na chwile wylaczy sie z braku minusa.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj.. ja bym tak sobie na pale nie łączyl kabelkow....

ale skoro piszesz ze tak mozna to pewnie masz w tym wieksze doswiadczenie...

ja jak cos łacze to najpierw czytam specyfikacjie...

jak ostatnio podlaczylem cos "na pałe" do mikrokontrolera to polecial mi jeden port wyjsciowy...

radze ostroznie z takimi rzeczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! działa i wyje !

Podłączyłem czarny z białym i na szczęście z instalacji nie poleciały żadne znaki dymne.

ja jak cos łacze to najpierw czytam specyfikacjie...

właśnie ja też nie lubię takiej partyzantki i wolałem się spytać.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz dokup jeszcze czujnik mikroflowy i bedziesz mogl powiedziec, ze masz dobrze zabezpieczony motorek (o ile stosujesz oczywiscie jeszcze blokade mechaniczna). :lol:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...