Skocz do zawartości

"tuning" filtra powietrza w TS??


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zdjęcie blokady w Dt125 polega m.in. na ponawiercaniu dziur w filtrze powietrza i ucieciu jego kawałka. Jako ze moja Ts-ka to 50cc po tuningu na 70cc i po wybebeszeniu dyfuzora stwierdzilem ze powinna dostawac wiecej powietrza (iglica jest najnizej jak sie da, jak podniose wyzej to sie motor dlawi :? ). Moj filtr wyglada tak ( http://www.kubagal.webpark.pl/1.jpg http://www.kubagal.webpark.pl/2.jpg ). Jakby ktos mogl mi powiedziec gdzie powiercic dziury, ile ma ich byc i czy wogole to sie oplaca? Aha potrzebna bedzie zapewne takze regulacja gaznika. Jak wyregulowac najlepiej? Metoda prob i bledow?[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie blokady w Dt125 polega m.in. na ponawiercaniu dziur w filtrze powietrza i ucieciu jego kawałka.

Niezupełnie. Wiercenie dziurek jest tylko przy tuningu albo jak ktoś zmienia dysze. Ja miałem wycięta praktycznie całą góre jak w cróswkach.

Co do robienia dziur to tam gdzie masz wlot bo on przewanie jest w takim miescu zeby sie błoto ani woda nie dostawała.. Tylko nie szalej ostro zrób ze 2-3 wiertłem 4-6 mm i zobacz jak sie motocykl zachowuje. Pamietaj regulecje i tuning pzeprowadza sie stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz strzalek na fotki. U mnie jest posrana sprawa. Jak masz to foto ze zdjetą puchą od filtra to tam po prawej jest taka rureczka. Ono leci na wylot przez filtr i zasysa spod siedzenia.. Dlatego nie wiem gdzie wiercic bo przy boczku to przy glebie moze troche nasrac piachem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko wielkie dzieki za pomoc. Jutro wiertakrka w lape i do dziela :P. A jak z regulacja gaznika? podniesc iglice, pojezdzic itd?? Hehe no wlasnie sam bylem zaskoczony jakis tam syf. Jak go rozbieralem po 5 miesiacach eksploatacji u mnie byl w idealnym stanie. Minol od tego momentu miesiac gora dwa i tu taki syf :? . Pozycze od jakiegos kumpla sprej do filtrow, wypiore go i bedzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wypierz go w wodzie z mydłem. Niektórzy robią to w benzynie węc tak zapobiegawczo napisałem

 

Mozna jeszcze ludwikiem :P

A mam pytanko...Ktos mi kiedys mowil ze w KTM-ach nie mozna pisikac filtorw powietrza sprejem bo to nic nie daje i mozna sobie motocykl zniszczyc ?? :? Czy to prawda?? :roll:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...