Skocz do zawartości

stukanie na luzie w CB 750 SevenFifty


dofo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dofo-pojawia sie po rozgrzaniu, bo jak olej jest zimny to i jest gesty, wiec tlumi wszystkie halasy. Do tego dodajmy rozszerzalnosc cieplna materialow i wszystko wiadomo :P

Pytanko do Huberta- ktory masz rocznik moto ,jaki przebieg i jaki styl jazdy preferujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 1998, moto z Japonii, więc, z ortodoksyjnego punktu widzenia, nie jest to sevenka, a jedynie CB 750 :P

Ile ma przejechane - nie mam zielonego pojęcia. Licznik wskazuje niecałe 14 tys, z czego moich jest 1500, ale mu absolutnie nie wierzę. Brak niebieskiego dymienia z wydechów, stan lakieru, ogólny wygląd, wskazywałyby jednak na przebieg umiarkowany. Ja bym chyba obstawiał między 25 a 50 tys., ale głowy nie daję, jako że się specjalnie na tym nie znam.

Styl jazdy - spokojny, raczej do 120 i bez pałowania spod świateł, stawiania na tylnim kole, czy też hamowania szczęką po asfalcie. Użytkowanie, nazwijmy to, rekraacyjno - turystyczne. Jak była używana przez poprzednika - nic nie wiem.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie IDAHO chcę zauważyć, że bierzemy pod uwagę silnik po regulacji gaźników.

Yamahy z tego okresu mają konstrukcyjnie prawie takie same sprzęgła co Hondy może tylko w Hondach stosowano większy luz poosiowy.

W modelach Bold'Or po pewnym przebiegu potrafi stukać łańcuch przełożenia pierwotnego , ze względu na jego wysoką cenę i koszty wymiany można to trochę wyciszyć stosując olej 15W40 lub nawet 20W50 i trochę podnieść obroty- naprawdę pomaga.

Bardzo groźne i kosztowne są natomiast stuki w głowicy CBX750i następne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...