Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w media markt sprzedawca uświadamiał mi że bluetooth w normalnej nawigacji służy jesynie do komunikacji z kompem i komend nie bedzie poawało do słuchawek bluetooth :)

ten garmin 2720 , 2820 posiada twardy dysk 2g i brak czytnika kart sprawdza się to???

 

no to sprzedawca Cię wkręcał, transmisja po BT jest dużo wolniejsza niż np po USB i właśnie jest po to by komunikować się albo ze słuchawkami albo z telefonem...

zumo może być sparowane zarówno ze słuchawkami jak i z telefonem - można podczas jazdy odbierać rozmowy i wybierać rozmówców, no i oczywiście słuchać poleceń nawigacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w media markt sprzedawca uświadamiał mi że bluetooth w normalnej nawigacji służy jesynie do komunikacji z kompem i komend nie bedzie poawało do słuchawek bluetooth :lalag:

ten garmin 2720 , 2820 posiada twardy dysk 2g i brak czytnika kart sprawdza się to???

bluetooth to bluetooth co to za roznica jak sie wlaczy ta opcje to musi dzialac??

chodzi o to ze jezeli masz ta opcje i odbiornik ma otwarzacz MP3 to jest fajna sprawa, sluchasz sobie ulubionej muzyki a gdy nadchodzi jakis komunikat to muzyka jest przyciszana do pewengo stopnia i pani milym glosem mowi"skrec w prawo za 200m..."

Edytowane przez Szymon_R6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bluetooth jest wykorzystywany w nawigacji jako zestaw głośnomówiący z telefonem, jeśli chodzi o garmina 2720 to jest obecnie taki na allegro wystawiony powtórnie za 677zł, używa ale fajna, za tą kase uważam że warto, model ten nie ma dysku tylko normalną pamięć wewn. 2620 miały dysk i to tylko niektóre wersje. Ja mam na karcie 2GB do garmina wgraną city navigator nt2008, adria route, serbia i montenegro, slowakia i bułgaria oraz gp mapa 2007.3 i zajmuje mi to cos ok 1.6GB i mam praktycznie całą dokładną europę,model 2720 ma 2GB pamięci więc spoko-wystarczy. Cenami z jakiś śmiesznych salonów się nie można przejmować, niejednokrotnie są jeszcze w ofercie street piloty (za wielkie pieniądze) które już są w zasadzie wycofane bo w 2007 zastąpiły je nuvi i zumo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej Kolego;

 

potrzebujesz jeszcze tą Rumunię?

 

pozdr,

 

Witam,

 

Takiego sobie GARMINA tzn jakiego? Nie wszystkie nowe mapy wgrasz na starsze modele.

 

Tutaj jest sporo darmowych map:

 

http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php

http://www.openmaps.eu/

http://ump.waw.pl/wszystkie.html

 

Odnosnie porad co i jak to polecam fora GPSowe bo nie ma sensu tutaj sie powtarzac a jest co czytac. Na pewno polecam strone pana Lecha - GSPmaniaka to skarbnica wiedzy dla nowicjuszy i nie tylko. Poza tym tam rowniez znajdziesz mape TOPO wybranych obszarow gorskich Polski i Slowacji jesli tylko Twoj odbiornik potrafi ja lyknac. Rowniez mapy bazowe w wersji Europejskiej dla odbiornikow z USA :)

 

http://gpsmaniak.com/

http://www.garniak.pl/

http://forum.garmin.pl/

 

Ps Gdyby ktos z forumowiczow dysponowal mapa Ukrainy lub Rumunii lepsza(dokladniejsza) niz w podanych linkach to prosze o namiary. Rzecz jasna mam na mysli mapy darmowe. Do Garmina 60Csx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Nadal bardzo chetnie jakies namiary do map Rumunii i przede wszystkim Ukrainy. Zwlaszcza KRYM bo tam sie w tym roku planuje wybrac. Bede wdzieczny.

Edytowane przez Mutomb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dzisiaj kupiłem Garmina Zumo 550 , jak dostane zdam relacje z działania i przydatnosci dla nas. Kupiłem na angielskim ebayu "tylko" 1000 zł taniej niz u nas :icon_arrow:

To "tylko" to znaczy za ile?? Bo u nas jest dość spora rozpiętość od 1900 do 2700 (wg.ceneo).

 

Ja kupiłem 550 ze 3 miesiące temu (właśnie za 1900zeta) i jestem zadowolony :) W zestawie był uchwyt do auta i na moto, mapa CityNavigator2008 (+baza fotoradarów). W moto wystarczyło tylko podpiąć odpowiedni kabel (był w pudełku) pod zasilanie i... tylko używać :icon_arrow:

Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z nawigacji w aucie jako zestawu głośnomówiącego (po sparowaniu z telefonem) :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz na moto z poleceń głosowych? słuchawa itp?

Nie wkładałem słuchawki BT do kasku, w sumie wystarcza mi rzut oka na ekran, poza tym w zwyczaju mam patrzenie na znaki :icon_arrow: ale przynajmniej jak jadę to widzę że ktoś do mnie dzwoni :icon_arrow:

 

A baza fotoradarów jest niezła, z wyprzedzeniem daje znać że budki stoją, a zdarzały się też komunikaty z tekstem: "Uwaga! Atrapa fotoradaru!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nawiązaniu do tematu chciałem zapytać czy może ktoś z Was miał już przyjemność (lub nieprzyjemność) przetestować coś takiego:

Traffic Assist Z100 Crocodile jeśli tak będę wdzięczny ;) za wszelkie ciekawe spostrzeżenia. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w nawiązaniu do tematu chciałem zapytać czy może ktoś z Was miał już przyjemność (lub nieprzyjemność) przetestować coś takiego:

Traffic Assist Z100 Crocodile jeśli tak będę wdzięczny :icon_mrgreen: za wszelkie ciekawe spostrzeżenia. :biggrin:

 

 

He he ... też zamówiłem tego zwierzaka pod choinkę. Dosyć duże wyprzedzenie ale i tak przyda się dopiero w przyszłym sezonie.

Jako że to nowość to chyba nie ma nazbyt wielu użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...