Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też dużo osób mówiło:

Ă że się nie da

Ă że dużo kosztuje

Ă po co

Ă zwykłe są wystarczające itd.

 

Ja postanowiłem obalić mity. Są dostępne gotowe zastawy do wkładów H4. Widziałem świeci fajnie ale nie ma „długich” i koszt 2800 zł jest zniewalający.

Mam Fazera 600 mod. 2003. Świecą się obie lampy i chciałem aby tak zostało. Zamontowałem do oryginalnych lamp dwie soczewki bi-xenon (mijania i drogowe w jednej soczewce). Było trochę problemu ze schowaniem przetwornic, ale Fazer okazał się

wyrozumiały i dał wolną przestrzeń. Wykorzystałem używane komponenty od różnych samochodów. Wszystko zrobiłem samodzielnie.

Efekt:

W porównaniu do oryginału:

-zwiększyłem masę motocykla

-mogę stracić gwarancję

-może się coś zepsuć w trasie

+xenony nie świecą dalej tylko w zasięgu światła jest jednolita plama b. jasnego światła nie ma tu mowy o jakichkolwiek „plamach” i cieniach.

+jak wiszę za jakąś fura i zacznę go poganiać „mruganiem” to wygląda jakbym robił foto z ostrym fleszem

+krawaty z BMW i innych szpanerskich furek patrzą się z niedowierzaniem i zaraz chcą mnie wyprzedzić

+nie oślepiam bardziej niż klasyczny motor, a jeśli bujnie na dołku i komuś błysnę to nawet lepiej bo będzie wiedział że „coś” jest w jego okolicy.

+nie ma mowy o ciągłej jeździe na długich bo wtedy naprawdę oślepia

+zawsze jadę na początku kolumny

 

Lampy nie mają układu stabilizacji poziomej. Który na Polskich dziurawych drogach nie nadąża regulować snopa światła. O brudzeniu lamp nie będę pisał gdyż nie jeżdżę po błocie i śniegu, poza tym lampy są zamocowane wyżej niż w samochodzie i brudzą się mniej.

Dla zainteresowanych fotki na mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupic zarowke Philips Vision Plus.Mniej roboty-podobny efekt.

 

Jak zobaczysz to się wypowiesz. Wiosenką szukaj w Centum wawy czerwonego Fazera z b. mocnymi światłami.

Myślę że zmienisz zdanie na temat Efktu. Co do kosztów to masz 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych fotki na mail.

 

to ja poproszę :) - bo właśnie jestem na etapie podejmowania ostatecznej decyzji czy robić biksenon czy wrzucić tylko jedną "żarówkę" D2R . U mnie jest niestety ten ból, że nie ma soczewek w orginale ( ale u Ciebie chyba też nie było w orginale :?: ) a co więcej są jeszcze niesymetryczne odbłyśniki w reflektorze i obawiam się, że przeróbka na biksenon byłaby za bardzo skomplikowana (cięcie odbłyśników -tego się najbardziej obawiam , osadzenie soczewek itd..) i bez możliwości powrotu do orginału jakby co :(.

 

pees.

 

a jakie masz przetwornice hermatyczne w jednej obudowie :arrow: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40889451

 

czy takie :arrow: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40866200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna istotna zaleta , xenon ma moc 35W czyli o 20 W mniej niż zwykłe halogenowe H3,4,7 :) w motocyklach gdzie jest mały aku wydaje mi się że jest to duża zaleta....

 

P.s. właśnie zapodałem do A3 Xenony i różnica jest maxymalna przedewszystkim na krótkich widzisz jak w dzień w moto gdzie prędkości przelotowe dość spore a nie zawsze możesz długe zapodać to wydaje mi sie że jest to dobry pomysł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

zastanawiam sie czy ktoś przerobił GSXR K3K4 i jak to wygląda czy dało efekt. Widziałe xenonki w Ducati 996 i w R1 2004 fajniutko to wygląda polecam jak ktoś ma zapał.  

Pozdrawiam  :)

 

ja widziałem gościa w 100-licy na 600 K3 efekt moim skromnym zdaniem rewelacja a szczególnie jak się go odpala (xenon) :twisted: :twisted: a bez przerabiania reflektora na soczewkowy (biksenon czy zwykłą soczewkę ) to max 1 h roboty i gotowe :!: koszt max 400 zł no a efekt 8O -kto nie wierzy niech zmierzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych fotki na mail.

 

to ja poproszę :) - bo właśnie jestem na etapie podejmowania ostatecznej decyzji czy robić biksenon czy wrzucić tylko jedną "żarówkę" D2R . U mnie jest niestety ten ból' date=' że nie ma soczewek w orginale ( ale u Ciebie chyba też nie było w orginale :?: ) a co więcej są jeszcze niesymetryczne odbłyśniki w reflektorze i obawiam się, że przeróbka na biksenon byłaby za bardzo skomplikowana (cięcie odbłyśników -tego się najbardziej obawiam , osadzenie soczewek itd..) i bez możliwości powrotu do orginału jakby co :(.

 

pees.

 

a jakie masz przetwornice hermatyczne w jednej obudowie :arrow: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40889451

 

czy takie :arrow:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40866200

 

Ja mam te drugie. Te mniejsze wydają się lepszym rozwiązaniem, ale ja skupiłem się na niskich kosztach, bo nie wiedziałem czy w ogóle je zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez poprosze fotki.

Mam jeszcze pytanko' date=' jak jest z ich legalizacja tzn czy przy kolejnych badaniach technicznych nie bedziesz mial problemow a i co z palami oczywiscie jak Cie zatrzymaja?[/quote']

Co do badania. Panowie żyjemy w Polsce. Mały Banknot załatwi sprawę.

Co do panów w białych czapkach to nie wiem. Na szkle jest magiczne chyba "E20" świadczące o homologacji więc niech się bujają. Jeśli nie duży banknot załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o xenony nie był oby problemy nabyć socewki rozbitki o d BMW Merca czy Audi tylko kto mi to zamontuyje !!!! Jest może jakiś fachowiec w Zielonej Górze lub Poznań - Wrocław bo jak mam sam sie brać za przeróbkę i cięcie nowej lampy to dreszcz mnie przechodzi Brr...

Pozdrawiam :) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o xenony nie był oby problemy nabyć socewki rozbitki o d BMW Merca czy Audi tylko kto mi to zamontuyje !!!! Jest może jakiś fachowiec w Zielonej Górze lub Poznań - Wrocław bo jak mam sam sie brać za przeróbkę i cięcie nowej lampy....

 

a TY przecież masz u siebie soczewkę orginalnie jako światło mijania :?: :idea: -to u Ciebie przeróbka jest dziecinnie prosta i na najprawdopodobniej bez jakiejkolwiek ingrencji w reflektor :)

 

Dla zainteresowanych fotki na mail.

 

dasz radę podesłać te fotki :?: --> [email protected] Dzięki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...