Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy można by było zarejestrować na motorower Yamahe DT 80 sprowadzoną z Niemiec bez dokumentów? Kiedyś czytałem na forum, że ktoś zrobił tak: sprowadził z Niemiec DT bez dokumentów lecz z umową zakupu i zarejestrował w Polsce na motorower. Chodziło o to, że napisał gdzieś tam, że to moto zostało sprowadzone z Holandii, a tam podobno nie ma dowodów rejestracyjnych, tylko same ubezpieczenia. I podobno tak można. Nie wiem, czy to prawda, ale może…

Co wy o tym myślicie?

Dałoby się?

Bo mnie taka myśl naszła… :biggrin:

PS. Co myślicie o tych klockach?

 

Klocki

 

bedziesz sie bawil ja sie bawie moja z holandi teraz.... z rejstracja bo mam wszystko oprucz dowodu... umowe, przeglad w kraju, vat 25, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handbary bym inne kupi.ł, kumpel ma podobne tylko ze ufo, i troche nie za bardzo wyglądają, gorzej niż seryjne z dt. Te handbary są wykonane z dosć twardego plastiku i stwarzają wrażenie że przy glebie zaraz pękną. Jak jesteś zaintereswany kupnem ich tylko po to by dt była ładniejsza to odradzam, a jak chcesz kupić żeby służyły praktycznie to mogę ci moje orginalne sprzedać od dt. i przy błotnik i lampa powinny pasować, jak nie to od czego jest wiertarka. Ogólnie chyba można zamówić do konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze do sprzedania yamaszke dt 125 lub kmx 125/rx125/crm125? po wypadku tylko zeby rama byla cala, do remontu silnika itp itd tylkoz eby rama cała i prosta i zeby byly dokumenty

 

jak by ktos mial w dobrej cenie to bym kupil bo nie mam za duzo kaski na moto, bo bede kupował samochod a bym posmigal, na mechanice sie znam to bym ją sobie doprowadził do odpowiedniego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju w skrzyni to mysle ze nie bede jakis innych skutkow oprocz sklejenie sprzegla ale tylko przed odpaleniem i wrzucieniem pierwszy raz po odpaleniu jedynki, mysle ze wiekszasc detetek jezdzi na takim oleju a ich wlasciciele nawet o tym nie wiedza;)

 

a osłona na kierownice, przynajmniej u mnie i ta na zdjeciu jest chyba taka sama bo raczej nei ma innej mozliwosci jest na rzep i sie ja poprostu wkłada;p (bo jak inaczej, pomysl ineaczej sie nie da bo jakbys j wkladal tak jak manetke to by zaslaniala nie tylko poprzeczke ale tez caly srodek kierownicy i bylaby bardzo szeroka wiec tak jak mowie na rzep;)

Edytowane przez Naspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten walec ma posrodku naciecie i jest z zwenatrz zasloniety rzepem odpinasz rzep i heya .

 

a jak ty chciales to inaczej zakladac :) kierownice chciales ciac :icon_mrgreen:

 

pzdr

 

 

Hehe, dzieki za odp :wink: Kierownicy ciąć nie chciałem, po prostu widziałem takie kierownice które można odkręcić (te cienka góre) i mialem obawy czy czasami nie jest to wlasnie na tej zasadzie wkladane, odkrecić - włożyć - zakręcić ;)))).

Sorki za głupie pytanie, dzieki za odp jeszcze raz ;)).

 

A powiedzcie mi prosze, co sygnalizuje kontrolka przy zegarach, czerwony lejek - czy jest on sygnalizatorem niskiego poziomu oleju do silnika (tego co jest zbiornik przy baku, pod kierownica/przy kierownicy ;])??

Hm, bo ostatnio jadac zauwazylem, ze mi sie to świeciło, jechałem dalej, później sie nie świeciło, potem znów chwile, i znów znikło i potem mrugło.

I czy to normalne, ze na luzie ta kontrolka zawsze sie swieci? ;))

 

btw. do DTki juz zamowilem: osłone na kierownice, nową lampe, nowy przedni błotnik, naklejki (zamykam sie na razie w 400zł :]).

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzieki za odp :notworthy: Kierownicy ciąć nie chciałem, po prostu widziałem takie kierownice które można odkręcić (te cienka góre) i mialem obawy czy czasami nie jest to wlasnie na tej zasadzie wkladane, odkrecić - włożyć - zakręcić :banghead:))).

Sorki za głupie pytanie, dzieki za odp jeszcze raz :notworthy:).

 

A powiedzcie mi prosze, co sygnalizuje kontrolka przy zegarach, czerwony lejek - czy jest on sygnalizatorem niskiego poziomu oleju do silnika (tego co jest zbiornik przy baku, pod kierownica/przy kierownicy ;])??

Hm, bo ostatnio jadac zauwazylem, ze mi sie to świeciło, jechałem dalej, później sie nie świeciło, potem znów chwile, i znów znikło i potem mrugło.

I czy to normalne, ze na luzie ta kontrolka zawsze sie swieci? :notworthy:)

 

btw. do DTki juz zamowilem: osłone na kierownice, nową lampe, nowy przedni błotnik, naklejki (zamykam sie na razie w 400zł :]).

 

Pozdrawiam!!!

 

 

Oczywiście, że czerwona kontrolka jest od niskiego poziomu oleju w zbiorniku dozownika. Podzczas jazdy może się zapalać i gasnąć, bo olej się przemieszcza :) logiczne. Mi przy DT 80 nie świeci się ona na luzie kiedy jest dużo oeju i u ciebie w takim wypadku też nie powinna :icon_exclaim: zapala się tylko na chwilę kiedy przekręcisz kluczyk i zaraz gaśnie :notworthy: żeby było wiadomo, że jest sprawna. Chyba wszystko :notworthy: :notworthy: Powodzenia w upiększaniu DT'tki!!!

Edytowane przez pawel125r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje mocowania do manetki sprzęgła takie małe cacko gdzie sie przykręca lusterko, niestety pękło mi wina lustarka bo jedno sobie zostawiłem :D moje dt to najpopularniesze enduro czyli dt 80 lc2 z93r

jeśli ktoś ma to będę niezmiernie wdzieczny, potrzebuje również manetki do homulca (tarcza oczywiście)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

 

Ile wychodzi mniej więcej rocznie eksploatacja takiej powiedzmy 7-letniej DT125? (nie liczac paliwa oczywiscie)

 

Jezdzilbym tygodniowo mniej niz 100km, ok. 50:50 (asfalt : lekki/sredni teren), bez wiekszego katowania bo to w koncu pierwszy motor bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak to jest z DTką 125 i dłuzszymi trasami?

Ostatnio na tym forum wyczytalem, ze sie nie nadaje na dluzsze trasy, bo sie przegrzewa, i 50km to dla niej za dużo ale pisala to osoba posiadajaca 80tke.

Powiedzcie mi prosze jak to jest DT125, jaka odleglosc mozna nią przejechac bez postoju (badz bardzo krótkimi)? Pytam sie bo lubie dlugie wycieczki i mogło by sie przydać :).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...