Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

siema, mam problem z motorkeim kolegi, robilismy rownolegle remonty w dt lc2 80ccm i u niego cos nie chce odpalic, ma nowa tulejke na kopce ale cos ta kopka chodzi jakos lekko i lapie tak ze daje moze z 4 - 5 ruchów tloka (nie moge sprawdzic jak mam u siebie bo jeszcze skladam a wczesniej kopka mi nie chodzila) i przez to mysle nie chce palic, nowy tloczek z sklepmotocyklowy.pl, szlif cylindra, nowa swieca itp, i nie wiem co to moze byc, iskra jest ale jakas mala, po wlaniu do cylindra odpalil z 3 kopa ale odrazu mail 3 tys obrotow to szybko go zgasilem zeby nic sie nie stalo (przebieg 0 km, nie odpalany wczesniej), wszystko jest dobrze zlozone ładnie spasowany tlok wiec tu nie powinnoo byc problemu, mysle ze cos z gaznikiem, jak go ustawic na optymalna pozycje, jak narazie mialem na srodku iglice i meij wiecej na srodku srobki to tylko co jakies czas (raz na kilka kopow) pyrkal ze juz prawie pali ale nie gadal (caly czas bez ssania i bez gazu), pare razy zaskoczyl ale zaraz gasl, jak macie ustawione u was gazniki w dt lc2 80?? pilne bo jutro bede musial to odplic bo na weeken skladam swojego i nie bede mial czasu pomagac koledze.

 

ja Ci powiem tak odpal na pycha 3 tys to nie jest wcale za dużo aby oleju było pod dostatkiem i na jałowym niech sobie chodzi i będzie dobrze jak to nowe to tak z paleniem początkowo moze być troche kłopotów ale miną po dotarciu, a to już wiesz pewnie jak sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem z motorkeim kolegi, robilismy rownolegle remonty w dt lc2 80ccm i u niego cos nie chce odpalic, ma nowa tulejke na kopce ale cos ta kopka chodzi jakos lekko i lapie tak ze daje moze z 4 - 5 ruchów tloka (nie moge sprawdzic jak mam u siebie bo jeszcze skladam a wczesniej kopka mi nie chodzila) i przez to mysle nie chce palic, nowy tloczek z sklepmotocyklowy.pl, szlif cylindra, nowa swieca itp, i nie wiem co to moze byc, iskra jest ale jakas mala, po wlaniu do cylindra odpalil z 3 kopa ale odrazu mail 3 tys obrotow to szybko go zgasilem zeby nic sie nie stalo (przebieg 0 km, nie odpalany wczesniej), wszystko jest dobrze zlozone ładnie spasowany tlok wiec tu nie powinnoo byc problemu, mysle ze cos z gaznikiem, jak go ustawic na optymalna pozycje, jak narazie mialem na srodku iglice i meij wiecej na srodku srobki to tylko co jakies czas (raz na kilka kopow) pyrkal ze juz prawie pali ale nie gadal (caly czas bez ssania i bez gazu), pare razy zaskoczyl ale zaraz gasl, jak macie ustawione u was gazniki w dt lc2 80?? pilne bo jutro bede musial to odplic bo na weeken skladam swojego i nie bede mial czasu pomagac koledze.

 

A czy po tym całym kopaniu masz mokrą swiece? Czy suchą? Jak jest mokra to ją zmień na inną (najlepiej nową BR9ES) jak jest sucha to znaczy ze coś z gaźnikiem... generalnie są tylko trzy rzeczy potrzebne zeby ten motor odpalił ... Powietrze, paliwo i iskra... powietrze chyba ma o ile nei szostała jakaś szmata , pozostają te dwie rzeczy... sprawdz po tym kopaniu czy swieca nie jest mokra (bo może miec przebicie) a jak nie swieca to sprawdz gaźnik czy gdzieś się coś nie przytkało... generalnie obojętne jak z iglica ustawisz odpalić musi... (może nie za pierwszym ale zapali jak dostanie paliwa troche i iskrę) jak nie pali w ogóle znaczy ze czegoś mu brak...

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz odpalilem, z kopki nie chcial bo sprzeglo bylo za slabo dokrecone, teraz juz chodzi ale nie regulowalem gaznika bo po co jak zaraz znowu trzeba bedzie (sa słabiutkie wolne obroty) zrobilem nim 3 km 2,5 tys obrotow i jezdzi nic nie stuka itp potem sie troche zagrzal to go zostawilem, jutro sobie pojezdze z kolega (oczywiscie nie we 2 na raz;p) a potem biore sie za swojego;) ps: musialem opuscic iglice o 1 zabek bo za malo paliwa bylo, a teraz jak juz odpalil i pojezdzilem to tak zassalo swiece ze nie idzie jej odrecic:0 komprecha jest super, i ogolnie jestesmy z kolega zadowoleni, tylko to sprzeglo... ale to juz jutro. swiece caly czas mailem nowa br9es, pozdro i dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczając iglice zmniejszasz ilośc paliwa jaka dostaje się do silnika :icon_twisted: to tylko tyle :D

 

Pozdro i dobrej zabawy :D

 

tzn mi sie wydaje, że on miał na myśli przelożenie o jeden ząbek w dół i wtedy cała iglica idzie do góry czyli dawka się zwieksza, no ale nie będę wnikał żeby nie wsiąknąć. :P :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!Mam problem bo niebardzo wiem, która śruba w gaźniku jest od mieszanki paliwa, a która od wolnych obrotów i wysokich obrotów:/ Bardzo prosze o pomoc.

 

od obrotow jest taka duza ze sprezynka widoczna bardzo :) (zuca sie w oczy) ^^ a od paliwa taka ktora sie cala wkreca i widac tylko aciecie na srobokret :) ^^ pozdrawiam ^^ :crossy:

 

PS. panowie to ile w koncu powinna palic dt?? bo moja w ciul paliwa ciagnie.. moze iglice opuscic??? to cos da?? nie strace na mocy?? kto by sie podjol odblokowaniu kostki CDI?? ^^ bo sie boje ze zepsuje :(

Edytowane przez KarOr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od obrotow jest taka duza ze sprezynka widoczna bardzo :P (zuca sie w oczy) ^^ a od paliwa taka ktora sie cala wkreca i widac tylko aciecie na srobokret :) ^^ pozdrawiam ^^ :biggrin:

 

PS. panowie to ile w koncu powinna palic dt?? bo moja w ciul paliwa ciagnie.. moze iglice opuscic??? to cos da?? nie strace na mocy?? kto by sie podjol odblokowaniu kostki CDI?? ^^ bo sie boje ze zepsuje ;)

 

Boisz się ze zepsujesz... a jak ja bym wzioł i zepsuł to co mi zrobisz?:lalag: moge się podjąć ale nie wezmęz odpowiedzialności jak popsuje i nie będziesz miał do mnie pretensji? Chodzi o to ze nigdy nie rozkładałem tego CDI ale mam troche doświadczenia w elektronice (liceum elektroniczne skończyłem i co nieco na temat elektroniki wiem ;) ) zatem twoja decyzja ;P

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...