Skocz do zawartości

Kawasaki GPZ900R - pytanie o amortyzatory


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem właścicielem Kawasaki GPZ900R i mam kłopot z przednimi amortyzatorami. Minowicie zauważyłem w jednym z nich na śrubie zamykającej WENTYL okazyje się że jak go nacisnąłem usłyszałem syczenie (czyli w środku jest gaz :) ) Może mi ktoś pomoże i wyjaśni ile tego gazu powinno się tam znajdować i po co on tam jest. Ten motorek to mój pirwszy "prawdziwy" motor pomijając MZ-tki, czy JAWY, a mechanikiem raczej nie jestem jednak chciałbym utrzymać go w stanie, który pozwalałby na prawidłową eksploatację. Dzięki i pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tym gazem jest zwykłe powietrze, które powinieneś kontrolować przed każdym wyjazdem i ewentualnie dopompowywać zwykłą pompką do kół z nanometrem. Nie znam prawidłowej wysokości ciśnienia w twoim motorku, w moim wartość ta to 0,7 – 1,1 atmosfer, gdy mniej powietrza to zawieszenie ma miększą charakterystykę, a gdy więcej to twardnieje. Masa mojego motocykla jest zbliżona z masą twojego, a więc wartości te są zbliżone. Po pewnym czasie, gdy wjeździsz się w maszynę będziesz ustawiał ciśnienie na wyczucie. Nie pompuj tylko kompresorem bo możesz uszkodzić uszczelniacze.

 

Pozdr.

Janczar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przednie amortyzatory GPZ 900R modele A1-A6, standard 0,5 kg/cm2[/size], (7,1psi),

Usable range 0,4 - 0,6 kg/cm2

Tylny amortyzator 0,5kg/cm2

Wartości wzięte z serwisówki, mam nadzieje że odnoszą się do amortyzatorów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...