Skocz do zawartości

POMOCY !!!!!!!! ZACISK HAMULCOWY PRZOD cbr 900RR


lukaszzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zdaje sie na wasze sugestie i jakies rady odnosnie zacisku przedniego od cbr 900rr okazalo sie iz moj zacisk jest z 98-03 z takiego modelu a ja mam sc28 czy to jest mozliwe ze pasuje ?? ale to nie jest moim zmartwieniem

A wiec przejdzmy do konkretow zdjalem zaciski i jeden z nich ma zniszczone uszczelniacze tloczkow ( sa to zaciski 4 tloczkowe ) nie wiem jak to mozliwe ale te gumki sa tak jakby pozacinane miedzy tloczkiem a obudowa zacisku takie farfocle dlugie wisza co jest dosc ciekawe zacisk dziala i nie cieknie sprawdzalem go pojedynczo, tloczki troche ciezej sie chowaja troche rozruszalem i chodza nawet nawet tylko wydaje mi sie ze po puszczeniu dzwigni hamulca tloczki nie odpuszczaja na tyle na ile powinny i moga po zalozeniu klockow trzymac lub lekko szorowac.

Postanowilem ze kupie komplet naprawczy i wymienie uszczelki i okazalo sie iz komplet taki kosztuje 240 zł :cry: to dosc sporo wiec na razie nie wiem co zrobic

czy sa jakies zamienniki (larson 220 zł odpada ) lub moze kupic cale zaciski i juz.

 

I jeszcze jedno pytanko bede wyjmowal tloczki czy musze rozkrecic zacisk czy wystarczy jak wypchne tloczki raz z jednej pozniej wloze i druga strona ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, generalnie jak masz zniszczone osłonki to nie jest najlepszym pomysłem kupowanie drugich zacisków. Nie wiesz jakie stare są w nich uszczelniacze i osłony i jak długo pociągną.

Najlepszym wyjściem jest zestaw nowych uszczelniaczy i osłon no i rozebranie zacisków i wyczyszczenie ew.przeszlifowanie tłoczków. Wtedy przynajmniej wiesz na czym jeździsz.

Nie radzę ci kupować drugich zacisków, stracisz tylko kasę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...