Skocz do zawartości

Romet Kadet - Co zrobić żeby mieć wiekszą moc ? :]


Riksza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ... :) moze kupie sobie jakas jawe i bede zadowolny heh :D

kadet to mocna maszyna bo ostatnio przez przypadek trafilem w lesie na trase crossowom i sobie tam nim pojezdzilem heh :D

No ba, lepsza od KTMa EXC...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj polskiego rometa na jawke bo same z nia klopoty polski silnik jest prosty jak meter cepa;] i tuning mu niezaszkodzi mialem jescze taki rok temu zima lato ja jezdzilem i nic mu niebylo a tuning polegal na tym ze wsadzilem mu 3 pierscionek na tlok;] splanowalem glowice i wydarlem troche flakow z tlumika oraz troche tego niby filtra w gazniku;] mozesz jeszcze powiekszyc dysze wzrost paliwa zobaczysz niewielki moze 0.5 litra ale maszynka po prostej poleci 55-60 z gorni z 62ale to juz masakra dla silnika zaduze obroty ;] ale wkrecal sie pieknie pod gorke jechal szybciej niz z gorki;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei chciałem wymieniac na jawke tylko sobie dokupic ją :D(oczywiscie jak by było mnie stać :D)

 

duzo rzeczy slyszalem o tym planowaniu glowicy :/ jedni mowia ze to dobre jest i pomaga a drudzy że tylko sobie silnik rozwale i nie wiem co robić teraz.

ale z tym tlumikiem to dobre jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechu w dwusowach nie mozna zmieniac ,tylko zniszczysz szybko silnik. Tak samo z glowica - bardzo szybko padnie wal.  

Jak chcesz podniesc moc to wyremontuj silnik na ideal ,zalej dziury w wale korkiem i zywica ,spasuj kanaly w cylindrze itp

 

Do rzeczy gada. Tak samo ci radze, nie rób zadnych wiejskich tuningów w stylu cylinder 60ccm, planowanie głowicy czy wybebeszanie tłumika. To działa w drugą strone. Wiem co mówie bo miałem wybebeszony tłumik w Simsonie (przez ktoregos z poprzednich włascicieli). Cylinder 60ccm jest gorszy od orginalnego 50ccm, od razu po kupnie musisz poprawiac kanały i je polerowac (inaczej 50 km/h to juz bedzie sukces)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Wydech jest wyliczony dla danego silnika. Widzialem kiedys program do projektowania wydechu do 2T. Jesli zmienisz wydech to duzo wyzsze jest prawdopodbienstwo popsucia ktoregos parametru mocy/trwalosci niz poprawy.

 

P.S

Uszczelnij polaczenia cylinder|kolanko i kolanko|tlumik jak masz nieszczelne to byc moze bedzie lepiej. Tak samo mozesz probowac wyczyscic conieco z nagaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolega podchodzi do sprawy ale jak dla mnie to w komarku moglbym robic remont co roku i co z tego ze poprzez zmiany w motocyklu obnizyla by sie jego trwalosc.

przeciez do koszmarka ceny czesci sa smiesznie niskie !!

 

greedo nie wiem jak Ty ale ja (bedac dawniej szczesliwym posiadaczem simsona) zmienialem 2 razy cylinder i kazdy czy to byla 50ka czy 60ka mial chropowate kanaly ktore trzeba bylo polerowac !

wiec nie wkrecaj kolegi z forum w jakies chore zajawki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem jak kolega podchodzi do sprawy ale jak dla mnie to w komarku moglbym robic remont co roku i co z tego ze poprzez zmiany w motocyklu obnizyla by sie jego trwalosc.

przeciez do koszmarka ceny czesci sa smiesznie niskie !! "

 

Zdziwil bys sie bardzo. Mialem bardzo wysilony silnik w ogarze i sredni remont byl potrzebny co miesiac. Koszty tego wcale nie sa male jak dla kogos kto kupuje je za kieszonkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...