Skocz do zawartości

Drag Star XVS650A tylne kierunkowskazy


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do szanownego Jury. Otóż koledze mojemu podczas ostatniej jazdy wypadły i zawisły na przewodach kierunkowskazy - oba!!! Po dokładniejszych oględzinach i porównaniu z moim sprzętem okazało się, że w pałąku (tym U-kształtnym) w który wchodzą przewody i w którym zamocowane są ramiona kierunkowskazów wyłamane są z obydwu stron takie trzpienie z prowadnicami(na które nakładane są kierunki) . W związku z tym przypuszczamy, że sprzęt miał może kiedyś mały ślizg badź wywrotkę parkingową i o ile z przodu oparł się na gmolach, to z tyłu niestety na kierunkach i wyłamał je.

A teraz pytania zasadnicze. Czy to U-kształtne mocowanie kierunków jest zintegrowane z mocowaniem tablicy rejestracyjnej? Czy ktoś widział to gdzieś w sklepie i ile to może kosztować?

 

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to zero odpowiedzi i myślę czy tylko w moim otoczeniu zdarzają się ślizgi i gleby na parkingach. Odpowiedziałbym kumplowi, ale nie mam takiego doświadczenia jak Wy. Czy nikt nigdy nie miał wyłamanego tylnego kieunkowskazu? Gratuluję.

Ale mimo wszystko czekam na informację.

 

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rzemol!

 

DragStary niestety tak mają, że z tyłu opierają się na kierunkach!!! (zwłaszcza z lewej strony, bo po prawej niestety po drodze są wydechy...)

Miałem niedawno delikatny szlif z podobnymi "objawami" tzn. zeszlifowany i poluzowany kierunkowskaz. U mnie problem jest taki, że po ponownym włożeniu go w pałąk nie jest już tak sztywny (obraca się pomimo silnego dokręcenia śruby). Wydaje mi się, że problem tkwi w gumowej podkładce (czy uszczelce ?), która u mnie się "porwała", a której nie ma niestety w komplecie do samych kierunków. Ja np.kupiłem nowy kierunkowskaz, ale zabrakło mi cierpliwości, żeby go zamontować - trzeba zdjąć tablicę, wybebeszyć całą lampę i przewlec przewody od kierunku przez ten właśnie "U"-pałąk, gdzie jest trochę ciasnawo! Jak się za to wezmę do wiosny, to dam Ci "cynk". A propos ceny - w cenniku YAMAHY - sam kierunek to 150 PLN!!! (chore!), więc nawet nie próbuję zgadywać ile może kosztować reszta...

 

Pozdrawiam,

Błażej"Finlandia"Marzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wewnątrz tego pałąka z jednej i drugiej strony znajduje się ponoć złączka metalowa (można to nazwać korkiem) z wypustką łącząca właśnie pąłąk z rurką kierunku i ta część kosztuje jakoby 25.- za sztukę. Tylko jak wygrzebać uszkodzone części korka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat cale mocowanie tablicy i kierunkow, podobnie jak tylna lampa w classic'ach 650 i 1100 jest identyczne. W 650-ce, ktora kiedys jezdzilem, osadzilem kierunkowskaz na metalowej rurce wcisnietej do oporu w to odwrocone "U" - trzymalo sie to i wygladalo b. dobrze. Mozna wzglednie tanio kupic aftermarketowe kopie migaczy do serii Star, zarowno z Louisa jak np. na allegro. Bye, bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o szlifach na yamaszce lamiacych kierunkowskazy: w ostatnim sezonie lezalem dosc drastycznie. Wg. relacji kolegi, ktory jechal z tylu "nakrylem sie motocyklem". Fachowcy powiedza "high-side". Solidny gmol Highway-Hawka + sztywny kuferek H&B z tylu sprawily, ze ani moto, ani ja nie ucierpielismy wcale. Kiedys lewy kierunek w slizgu ocalila mi duza sakwa - choc pusta, byla jednak usztywniona "dla nadania ksztaltu" szeroka tasma PCW. Co i Wam polecam, bo tylne gmole zabieraja moim zdaniem za duzo miejsca zarowno bagazowi jak i nogom pasazera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...